Revizyon Burun Ameliyatı Ne Zaman Yapılmalı ?
 • 509
 • 0

Yapılan ilk ameliyat neticesinde hasta ortaya çıkan sonuçtan memnun kalmamış ya da çeşitli sağlık problemleri ortaya çıkmış olabilir. Bu gibi durumlarda revizyon burun ameliyatı yapılmalıdır.

Neden revizyon burun ameliyatı gerekli olduğu konusunda iyi bir inceleme yapılmalı ve sorun neyse sadece buna yönelik müdahaleler gerçekleştirilmelidir. Gereksiz yere yapılan işlemler iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilir.

Buruna yapılacak olan her işlem için, yapılan operasyonun ardından en az 6 ay gibi bir sürenin geçmesi gerekir. Daha iyi sonuçların çıkması için 1 yıl beklemek daha sağlıklı olacaktır. Çünkü işlem sonrası burun yapısının tamamen ortaya çıkması, yaklaşık olarak 1 yıl gibi bir süre sonunda gerçekleşir.

Revizyon burun ameliyatını ilk ameliyatı yapan doktorun yapması daha iyi sonuçların ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Çünkü burun iç ve dış yapısındaki kıkırdakların nereden alınıp nerede bırakıldığını daha iyi bileceği için operasyonun risk faktörü azaltılmış olur. Yine de doktor ve hasta arasında iletişim kopukluğu var ise başka bir alanında uzman doktordan yardım alınabilir.

Revizyon Burun Ameliyatı Neden Yapılır?

 • İlk ameliyatta burun dokusundan yeterli miktarın alınmaması halinde burun istenilen düşüklüğe ulaşmamış olur. Bu durumun revize edilmesi diğer işlemlere göre daha kolaydır. Çünkü ameliyat esnasında fazla kalan doku alınarak işlem gerçekleştirilmiş olur.
 • Hastanın burundaki kemikli yapıdan rahatsız olması ile gerçekleştirilen ilk ameliyatta kemik dokunun yeterince düzeltilmemiş olması sonucunda revizyon işlemi yapılmak zorunda kalınabilir. Bu işlemde kemik yapı törpülenerek sorun giderilir.
 • Burun sırtından fazla alınmış dokuların düzeltilmesi için revizyon gerekebilir. Bu durumda ise kulak arkası ya da kaburga bölgesinden alınan kıkırdak dokular ile burun sırtı desteklenerek ameliyat gerçekleştirilir.
 • İlk ameliyatta hastanın isteği kalkık bir burundur fakat istenilen şekle ulaşılamamış olabilir. Bu durumun düzeltilmesi daha zordur. Çünkü fazla alınmış doku var ise o bölgeyi desteklemek ve ek dokularla düzenlemek gerekecektir.
 • Ameliyat sonunda ortaya çıkan nefes alma problemleri için de revizyon yapılması gerekir. Burun nefes alma işleminin yapıldığı organ olduğu için tıkanıklıkların giderilmesi gerekir.

Revizyon Burun Ameliyatı İle Yeniden Şekillendirme Yapılabilir Mi?

Revizyon burun ameliyatı ile kişinin burun yapısının yeniden şekillendirilmesi mümkün değildir. Bu durum dikkate alınarak ilk ameliyatın, alanında uzman ve tecrübeli doktorlar tarafından yapılması gerekir. Ameliyat öncesi planlama ve inceleme oldukça önemlidir. Hasta ameliyat konusunda detaylı bir şekilde bilgilendirilmelidir. Bu nedenlerden dolayı yapılacak ilk ameliyat oldukça önemlidir.

Revizyon Burun Ameliyatı Sonrası

 • Revizyon burun ameliyatı sonrasında sürecin doktorla beraber takip edilmesi oldukça önemlidir.
 • Doktorun tavsiyelerine birebir uyulmalı, verdiği ilaçlar düzenli kullanılmalıdır.
 • Burnun şeklinin tamamen ortaya çıkması 2 yılı bulabilir. Bu süreçte burun dokuları kendini yenileyerek ameliyatın sonuçlarını net bir şekilde ortaya çıkaracaktır.
 • İyi bir doktor seçimi oluşabilecek olumsuzlukların tamamen önüne geçemeyebilir. Bu ameliyat olacak kişinin vücut iyileştirme yapısına da bağlı olarak değişiklik gösterir. Oluşacak küçük problemler için düzeltmeler gerçekleştirilebilir. Bu düzeltmeler revizyon burun ameliyatı kadar büyük operasyonlar değildir. Hatta ameliyata gerek kalmadan da müdahalelerde bulunulabilir.
 • Revizyon burun ameliyatı sonrasında darbe ve baskılara karşı çok dikkatli olunmalıdır.
 • Deniz ya da havuzda derin dalışlar yapılması burundaki baskıyı arttırıp yapısında bozulmalara sebep olabilir.
 • İyileşme süreci boyunca günlük yaşamda mutlaka şapka kullanılmalıdır. Burun ve göz bölgeleri güneşten korunmak zorundadır.
 • Morarmaların fazla olması kesinlikle ameliyatın kötü geçtiği anlamını ortaya çıkarmaz. Hastanın deri yapısı, deri renginin açık olması morarmaların daha fazla görünmesine sebebiyet verir.

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

Ara!
× Fiyat Bilgisi Alın!