revizyon burun

Piezo Burun Estetiği Nedir?

Şu bir gerçek ki Piezo burun estetiği Türkiye’de birçok ülkeye göre çok daha başarılı ve sağlıklı yapılmakta. Öncelikle geleneksel burun estetiğinde çekiç ve keski gibi aletler kullanılarak burun sırtındaki kemik dokusu kırılır ve yeniden düzenlenirdi. Bu, ameliyat sonrası hasta için çok zor geçen günler, şişmiş ve morarmış gözler demekti. Hem de vücuda yapılan bu büyük tahribat sonrası uzun bir normal hayata dönüş gerçekleşirdi. Fakat Piezo burun estetiğinde bunların hiçbiri yok.
Çekiç ve keski gibi aletlerin çöpe atıldığı bu yöntemde FDA onaylı bir rinoplasti cihazıyla ultrasonik ses dalgaları ve minimalize edilmiş titreşimler kullanılarak burun kemiği adeta törpülenmektedir. Bu rinoplasti cihazı kas, kıkırdak, damar gibi yumuşak dokuların hiçbirine zarar vermezken yalnızca kemik dokuya etki eder. Bu yumuşak dokuların hiçbiri zarar görmediği için vücut ameliyatı olduğundan çok daha hafif bir travmaymış gibi göreceğinden ameliyat sonrası süreç eski yöntemlere kıyasla hasta için çok daha keyifli ve mutlu geçecektir. Üstelik hastaların çok korktuğu tam bir eziyet olan tampon alma işlemi de Piezo burun estetiği ameliyatında yoktur.
Kontrolsüz kemik kırılmaları olmadığından ameliyat süreci hasta ve hekim için çok daha rahat ve sağlıklı geçer. Piezo burun estetiği sonrası komplikasyon oranı ve revüzyon cerrahisi ihtimali neredeyse sıfıra indirilmiş olup, postperatif ağrılar çok azdır.

Piezo Cerrahi Tekniği

Piezo cerrahi tekniğinde önce iki burun deliğini birbirinden ayıran duvara enine ince bir kesi atılır. Sonra bu kesiden itibaren burun biraz kaldırılır ve aletin uç kısmı buruna girer. Cihazın uç kısmındaki hassas törpü, yumuşak dokulara deyince zarar vermediğinden hiçbir yumuşak dokuda tahribat olmaz. Burun kemiğindeki nazal kemikler törpülenip istenilen şekle getirilir. Nazal köprüden nazal uca çok daha zarif bir geçiş sağlanır.
Piezo cihazındaki titreşimler, altta yatan yapılara zarar gelmesini önlerken, yüzey düzensizliklerini gidermek ve dokuları kesmek için doku yüzeylerinin yumuşak bir biçimde parçalanmasına neden olur. Yani tedaviye ihtiyaç duyan bölgeler yüksek oranda hedeflenir ve hasar minimuma indirilir. Piezo burun estetiği ameliyatı sonrası dikişler burnun alt kısmına saç teli kalınlığında bir ameliyat ipliği ile atılır ve iz kalmaz. Sonuç; daha az travma, daha az şişime ve sıfır morarma ile çok daha estetik bir burun.

Este Aura Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Este Aura, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!