Revizyon Burun Ameliyatı
  • 544
  • 0

Burun estetiği, burun yapısının detaylı bir şekilde incelenmesi sonucu, kişinin istekleri doğrultusunda yüz yapılarına en uygun biçimde yeniden şekillendirilmesi işlemidir.

Burun ameliyatları estetik ameliyatlar içerisindeki en zor olan ameliyatlardır. Ameliyat öncesindeki burun yapısı da ameliyatı zorlaştıran etkenlerden biri.

Revizyon burun ameliyatı; yapılan ilk ameliyat sonucundan memnun kalınmaması ya da bir takım sağlık problemlerine yok açmış olması gibi nedenlerden dolayı yapılan düzeltme işlemidir. Revizyon işleminin yapılabilmesi için ilk ameliyat sonrasında sabırlı bir şekilde beklenmelidir. Bu bekleme süresi 6 ay ve 1 yıl arasında değişiklik gösterebilir. Kişinin vücut iyileşmesi, kendini toparlayabilme süreci de bu bekleme aşamasını etkiler niteliktedir.

Revizyon burun ameliyatı için süre yapılacak olan işlemin detayına göre değişkenlik gösterir. Küçük düzeltmeler için 15 ve 30 dakikalık süreler yeterli olurken, daha detaylı düzeltmeler için kimi zaman kulak ve kaburga bölgelerinden kıkırdak alınması gerekliliği doğabilir. Bu yüzden de operasyon süresi uzuyor.

Revizyon Burun Ameliyatı Hangi Durumlarda Yapılır?

  • Yapılan ilk ameliyat sonucunda burun sırtında bulunan kemik dokunun yeterince alınamamış olması durumunda estetik yapıda ortaya çıkan bozukluklar
  • Burun ucu düşüklüğünün giderilememiş olması
  • İlk ameliyatta yapılmış olan burnun yüz şekli ile orantısız olması. Yeterince küçültülmemiş ya da fazla küçültülmüş olması
  • Nefes almada güçlük çekilmesi. Solunum yollarında oluşan problemler.

Yukarıda belirtilmiş olan nedenler gibi daha birçok nedenle revizyon burun ameliyatı gerçekleştirilir. Revizyon burun ameliyatı fiyatları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Revizyon Burun Ameliyatında Uzman Seçimi

Revizyon yapılması gerekli durumlarda ilk ameliyatı yapan doktora başvurmak en doğrusu olur. Çünkü burnun iç ve dış dokusunda ne gibi işlemler yaptığını iyi bilir. Bu da aslında revizyon burunda daha başarılı olunmasını sağlar.

Hasta ve doktor arasında bir iletişim problemi varsa ya da herhangi bir nedenden dolayı doktordan memnun kalınmamışsa daha iyi başka bir doktora yönelmek gerekir.

Yeni doktorun daha önceki ameliyatta neler yapıldığını detaylı bir şekilde bilmesi, incelemesi gerekir. Öncesi ve sonrası burun yapısını inceleyerek yapılacak ya da yapılması gereken işlemleri ayrıntılı bir şekilde hasta ile konuşması gerekir.

Revizyon Burun Ameliyatı Zorlukları

Revizyon burun ameliyatı, ilk ameliyata göre daha zordur. İşlem yapılmış bir burunda deforme olmuş kısımların bulunması, mutsuz olan bir hasta ve daha iyi sonuçlanması konusunda umutsuz bir hasta bu işlemi zorlaştıran bazı etkenlerdir.

Teknik olarak bakıldığında, revizyon burun ameliyatı işleminde deriyi kemik yapıdan ayırmak bile bazen çok uzun bir sürece tekabül edebiliyor. İlk ameliyatta burnun anatomik yapısında bozulmalar meydana gelmişse bu yapıyı düzeltmek de saateler sürebiliyor. Ayrıca bu işlemler de doktorun iyi bir uzman, tecrübeli ve sabırlı olmasını gerektirir.

Psikolojik açıdan bakıldığında, hastalar umutsuz bir operasyon için hazırlandıklarını düşünür ve genel anlamda mutsuz olurlar. Bu aşamadan doktor ve hasta ilişkisini iyi bir düzeye getirmek ve güven sağlamak oldukça önemlidir. Bu da her şeyi açık bir şekilde konuşmaları, süreci beraber planlama ve ilerletme ile olabilir.

İyileşme süreci olarak ise revizyon burun ameliyatları ilk ameliyata göre daha uzun sürebilir ve zorlukları daha fazladır. Ameliyat ne kadar iyi planlanmış ne kadar hassasiyet ve titizlikle yapılmış olursa olsun daha önceki ameliyat ile oluşan kanama, lenf akımı gibi derinin beslenmesi ile ilgili bozukluklar nedeni ile doktorun iyileşme ile ilgili öngörüleri ilk olan ameliyata göre daha azdır. Tahmin edilemeyen bazı iyileşme problemleri nedeniyle, koyulan kıkırdakta beslenememe ve ufak bölgesel farklılıkların olması, deride renk değişikliği, derinin burnun üstüne tam adapte olamaması, oluşan ödemin uzun süre geçmemesi gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Bu sorunların sağlıklı çözümü için hastanın ve doktorun da sabırla beklemesi gerekir.

Burun estetiği ameliyat fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

Ara!
× Fiyat Bilgisi Alın!