Toplumumuzda iktidarsızlık, tıpta ise erektil disfonksiyon adı verilen sertleşme problemi erkeklerde oldukça yaygın rastlanan bir sorundur. Penis protezi ise bu sorunun tedavisinde kullanılan yöntemlerinden biridir. Bu protezlerin bükülebilir (malleable) ya da şişirilebilir/pompalı (inflatable) denilen iki biçimi vardır. En basit düzenekte bir çift bükülebilir çubuğun penis içine implantı yapılır. Bu türde implantın özelliği penisin sürekli yarı sert kalmasıdır; implantın cinsellik esnasında erekte pozisyona ayarlanması gerekir. Bugünlerde çoğunluk pompalı hidrolik; şişirilebilir implantı tercih ediyor, bunun nedeni ise bu yöntemle istenildiği zaman erekte olunabilmesi ve implantın daha az belirgin olması.

Penis protezi, iktidarsızlık nedeninin tıbbi olduğu kesinleştikten sonra bu probleme ilaç tedavileri ve bazı ameliyatların çözüm olmadığı veya bunların sakıncalı/yararsız olduğu belirlendiğinde uygulanabilir. Bazen de Peyronie hastalığı olarak bilinen, erekte olurken peniste eğriliğe neden olan hastalık sertleşme güçlüğüne ve ağrıya neden oluyorsa protez, penisi yeniden yapılandırmak amacıyla tanısal bir şekilde yerleştirilebilir.

Este Aura Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Este Aura, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!