liposuction

Lipomatik Nedir?

Lipomatik nedir? Sorusu son yıllarda plastik ve rekonstrüktif cerrahisini çalkalayan bir sorudur. Lipomatik, vücudun belirli bir bölgesinden ufak bir kesi vasıtasıyla ince uzun, boru biçimindeki bir aletle yağ çekilmesi işlemidir. Lipomatikten önce kullanılan liposuction yöntemi ile arasında birçok fark vardır. Örneğin liposuction, yine yağ çekme işlemidir ancak hekim, daha az gelişmiş bir aletle kol kuvvetini kullanarak ve hastada daha çok zorlanma, travma ile daha kanlı bir yağ dokusu çeker. Tüm bu süreç içerisinde hem hekim hem hasta oldukça yorulur. Fakat yeni geliştirilmiş ve oldukça başarılı olan lipomatik yöntemi ile tüm bu sorunların üstesinden gelinir.

Lipomatikte cihaz, vücuda açılan 2-5 mm çapında bir kesiden girerek ultraviyole dalgalarla yağ dokusunu adeta bir mikser gibi çırpar ve içine çeker. Hem lineer hem de vibrasyon işlemi ile yağ dokuları çok daha sağlıklı bir şekilde vücudun dışına alınır. Doktorun kendisinin mekanik parçalamasından ziyade, cihaz mikser gibi dönerek yağı yumuşatır ve aspire eder. Lipomatik cihazı yağsız dokularla karşılaştığında kendini otomatik olarak durduran aktif bir sisteme sahiptir. Bu yüzden liposuctiona kıyasla çok daha kansız, temiz, saf bir yağ doku çekimi gerçekleştirir. Hasta ameliyat esnasında çok daha az zorlandığından işe ve günlük hayata dönüşü çok daha kısa olur. Enfeksiyon riski çok düşük olan lipomatik ameliyatında lokal anestezi uygulanır. Lipomatik ameliyatında ortalama 6-7 litre yağ çekilse de bu 10-12 litreye kadar çıkabilmektedir. Elbette 10 litre yağ 10 kilo değildir, yaklaşık 6-7 kiloya tekabül eder.

Lipomatik Ameliyatı Sonrası

Lipomatik ameliyatı sonrası hastalar cerrahi işlemden çok az etkilendikleri için, aynı gün taburcu olabilirler. Lipomatik ameliyatı ile sağlanan yağ dokusu kaybı, sağlıklı beslenme, düzenli spor ve egzersizle kalıcı bir şekle kavuşturulabilir. Çekilen yağ miktarına bağlı olarak hastalar 1-2 hafta içinde işlerine ve normal hayatlarına tamamen dönebilirler. Ameliyat sonrası doku hasarını engellemek, ödem ve şişmelerin önüne geçmek için korse kullanılmaktadır. Fakat lipomatik ameliyatı sonrası süreçte genelde 2. haftadan itibaren bu korselerin yalnızca geceleri kullanılmasının da yeterli olduğu bilinmektedir. Çoğu hastada 3. haftadan sonra korse kullanımına gerek kalmaz. Yağ hücreleri vücuttan koparıldığından bu kazanılan yeni sistem, vücudun adaptasyon mekanizmaları ile desteklenir.

Lipomatik Kimlere Uygulanabilir?

Lipomatik kimlere uygulanabilir? Sorusundan daha çok lipomatiğin kimlere uygulanamayacağı bilinmelidir. Lipomatik, aşırı kilolu hastalara uygulanmasa da cerrahlar hastayı motive etmek ve zayıflama sürecinde ilk adımı hasta ile beraber atmış olmak için ameliyatı yapmaktadırlar. Bunun dışında 18 yaşından büyük herkese lipomatik ameliyatı yapılabilir.

Lipomatik Nerelere Uygulanabilir?

  • Karın
  • Sırt
  • Kalçalar
  • Dizlerin iç kısmı
  • Çene ve boyun bölgesi
  • Hem uyluk hem de iç uyluklar
  • Üst kollar

Ayrıca lipomatik yöntemi ile alınan yağ, liposuctiona oranla çok daha saf ve dokuya zarar verilmeden alındığından, bu yağ dokusu kalçaya hacim kazandırmak ve kalçayı yuvarlak bir görünüme kavuşturmak için kalçaya enjeksiyon yönteminde kullanılabilir.

Liposuction fiyatları ile ilgili bilgi almak için : https://esteaura.com/liposuction-fiyatlari/

Este Aura Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Este Aura, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!