liposuction

Bölgesel yağlanmalardan şikayetçi olan hastaların tercih ettiği Liposuction, herhangi bir yan etkisi olmayan estetik uygulamalardan biridir. Üstelik bölgesel yağlanma sorununu kalıcı bir şekilde ortadan kaldıran yağ alma estetiği sayesinde daha güzel bir vücut yapısına sahip olunabilir. Vakum cihazı ve özel enjektörlerin kullanıldığı bu operasyonda cilt altındaki yağ birikimlerinin tamamen ortadan kaldırılması amaçlanır.

Bölgesel Yağlanma Neden Olur?

Bölgesel yağlanmalar bayanların yaşam tarzı, şekerli gıda tüketimleri, trans yağ kullanımı ve aşırı alkol tüketimi nedeniyle ortaya çıkar. Ayrıca bağırsaktaki bakteriler, genetik durumlar, menopoz ve stres gibi faktörler de bölgesel yağlanmaya neden olur. Trans yağ tüketiminin çokça yapılması da bu duruma davetiye çıkarır. Haliyle Liposuction yaptırarak ince ve estetik bir görünüme ulaşılması artık mümkün hale gelmiştir.

Kimler Liposuction Yaptırabilir?

Bölgesel yağlanmayı ortadan kaldırmak isteyen bayanlar ayrıca cilt yüzeylerindeki sarkmalar için de yağ alma estetiği yaptırabilir. Cildin elastikiyetini kaybetmesi durumunda bu işlemin tek başına yeterli olmayacağı da bilinmelidir. Ek olarak karın germe işlemleriyle süreç başarılı bir şekilde yönetilebilir. Yağ alma estetiği en çok karın bölgesi, basenler ve bacak iç – dış kısımlarında uygulanmaktadır. Erkeklerde ise bel çevresinde tercih edilebilir.

Yağ Aldırma Öncesi

İşlemden önceki 4 haftaya kadar antidepresan, kan sulandırıcı aspirin ve diğer ilaçlar ile bitkisel takviyeler tüketilmemelidir. Ayrıca yağ aldırma estetiğinden önce sigara ve alkol tüketimi de sonlandırılmalıdır. Bu tedbirler, işlem sırasında kanamayı engellemek için alınmaktadır. Sedasyon veya lokal anesteziyle yapılan yağ aldırma estetiği, hastaların taleplerine göre genel anestezi altında da uygulanabilir.

Liposuction Uygulaması

Hastaların şikayetine göre yağların alınacağı bölgeye özel bir karışım uygulanır. Bu karışım, yağ dokusunu inceltmek amacıyla kullanılır. Metal kanüllerden yararlanarak kesi atılan sorunlu bölgeden içeriye girildikten sonra yağ hücreleri çekilmeye başlanır. Bu işlem ise özel vakum cihazlarıyla yapılmaktadır. Vücutta aşırı birikmiş olan yağ dokuları çekildikten sonra kesi izleri kapatılır.

Yağ Aldırma Sonrası

Herhangi bir yan etkisi bulunmayan Liposuction işleminde olası ağrılara karşı doktorun reçete edeceği ağrı kesiciler kullanılmalıdır. Ayrıca hastalara korse kullanımı da uygulanacaktır. 2. aya kadar korsenin çıkarılmaması gerekir. Estetik operasyondan 1 hafta sonra bölgedeki hafif şişlik ve morluklar ortadan kalkacaktır. Hastalar bu sürede sadece küçük bir yanma, karıncalanma ya da uyuşukluk hissi yaşayabilir. Bu durumların tamamı geçicidir. Doktorun önerisiyle 1. hafta itibariyle hafif tempolu yürüyüşler yapılabilir. Öte yandan kesi izleri 6. aya kadar belirgin olabilir. Fakat bu belirginlik hastaları rahatsız etmeyecek düzeydedir.

Liposuction Avantajları Nelerdir?

İleri teknolojilerle uygulanan yağ alma ameliyatı, erkek ve bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Günümüzde daha çok bayanların yaptırdığı Liposuction işleminin herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Tamamen yapay yollarla vücuttan çekilen yağlar, metabolik yapının bozulmasını da engeller. Karın ve basen bölgelerindeki yağ tabakalarının alınmasıyla beraber hastalar çok daha fit bir görünüme ulaşabilir. Ancak hastaların aşırı yağ alımıyla ilgili talepleri karşılanmamaktadır. Çünkü vücuttaki yağların yüksek oranda alınması, enfeksiyon ya da iltihaplanmalara neden olabilir.
Liposuction uygulaması kuru ya da ıslak olarak yapılabilir. Vücutta kanama riskinin en aza indirilmesi için genelde ıslak yağ alma ameliyatından faydalanılmaktadır.

Vücut estetiği açısından dezavantaj olan yağların alınması, hücre sayısını azalttığı için kısa sürede sonuç alınabilmektedir. Yapılan bu operasyonla hastalarda 4.5 litreye kadar yağ alınabilir. İdeal kilo düzeyine ulaşmak isteyen hastaların yanı sıra selülit sorunu olan ve karın bölgesinde incelme sağlamak isteyen hastalar artık yağ alma sayesinde kalıcı çözümlere ulaşabilmektedir.

Liposuction fiyatları ile ilgili bilgi almak için : https://esteaura.com/liposuction-fiyatlari/

Este Aura Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Este Aura, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

Ara!
× Fiyat Bilgisi Alın!