karın germe ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasti)

Karın gerdirme olarak da adlandırılan Abdominoplati, son zamanların en popüler estetik uygulamaları arasındadır. Alt ve orta karın bölgesindeki gevşemişi derinin alınması için başvurulan karın germe ameliyatı ayrıca karın duvarı kaslarının gerilmesi amacıyla yapılmaktadır. Karın görünümü dışarıya doğru çıkıntı şeklinde olan hastalarda son derece estetik bir oluşum sağlayan bu işlemde küçük kesi izleri kalacaktır. Abdominoplati sayesinde daha gergin, güzel ve pürüzsüz bir karın bölgesine ulaşabileceğiniz gibi gündelik yaşamınıza da kısa sürede geri dönebilirsiniz.

Kimler Karın Germe Ameliyatı Yaptırabilir?

Karın bölgesindeki sarkmalardan şikayetçi olan erkek ve bayanlar bu işleme başvurabilir. Ayrıca vücut oranına göre daha çok yağlanma yaşayan bireylerin yanı sıra uyguladığı egzersiz ve diyetlerden sonuç alamayan herkes için Abdominoplati idealdir.
Günümüzde kadınlarında gebelikten sonra yaşadığı yağlanma ve sarkmalar, Abdominoplati ile giderilebilir. Yaşlı hastalarda da bir süre sonra karın derisindeki kaslarda yağlanma oluşacaktır. Tüm bu durumları kısa sürede kontrol altına almak isteyen her aday, karın germe ameliyatı yaptırabilir. Üstelik kilo vermek amacıyla da bu işleme başvuru yapılabilir. Cildin elastikiyetini düzenleyen Abdominoplati sayesinde hastaların kendine olan güveni artar. Ayrıca görünümünüzü güzelleştirirken beklentilerinizin daha üzerindeki sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatında Planlama Süreci

Abdominoplati operasyonuna başvurmak isteyen bireyler ilk görüşmeyi cerrahi ile yapmaktadır. Doktorunuz karın bölgesindeki yağ depolarını kontrol edecek ve cilt tonunu da inceledikten sonra gerekli tahlilleri talep edecektir. Ancak bu süreçte kullandığınız ilaç ve vitaminlerin yanı sıra sigara tüketimiyle ilgili doktoru bilgilendirmeniz önemlidir.
Yağ depolarının göbek altında yığılması halinde mini karın germe yapılabilir. Ancak yağların kalça bölgelerine ulaşması halinde Abdominoplati yapılması uygun olacaktır. Genelde tek başına yağ emme işlemleri en iyi sonuca ulaşabilmenizi sağlar. Yine de doktorunuz tüm ihtimalleri göz önünde bulundurarak karın germe ameliyatı konusunda isteklerinizi dinledikten sonra gerekli müdahaleyi sağlayacaktır.
Ameliyatın planlanması sürecinde cerrahın tercih edeceği anestezi yöntemi de sizlerle paylaşılır. Operasyonun maliyeti ve sonuçları hakkında da bilgi verecek olan cerrah daha sonra ameliyatın etkilerinden bahseder. Oldukça başarılı sonuçları beraberinde getiren Abdominoplati sayesinde karın duvarınızın sıkılaşması sağlanırken bel çizgisi de daralacağı için artık yağlanma problemi yaşanmayacaktır. Ancak ameliyatın ardından hastaların sağlıklı bir beslenme planına göre hareket etmesi önemlidir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Abdominoplati işlemi 2 ile 4 saat arasında tamamlanmaktadır. Hastalara mini Abdominoplati yapılacak ise bu operasyon 1-2 saat içinde sonlanabilir. Pubik bölgenin hemen üst kısmından kalça kemiğine kadar uzanan alana kesi yapılarak başlanan işlemde göbeği diğer dokulardan ayırmak adına ikinci bir kesi atılır. Bu aşamada karındaki kasları ortaya çıkarmak için cilt karın duvarından ayrılır. Daha sonra karın kasları birbirine yaklaştırılır ve yeni pozisyonları oluşturmak için gergin hale getirilir.
Fazla derinin alınması sürecinde deri parçası aşağıya doğru çekilmektedir. Göbek için yeni bir delik açılarak dikiş atılır. Cerrahi bölgede oluşması beklenen sıvıyı engellemek adına gerekli müdahaleler yapılarak işlem başarıyla tamamlanır.
Karın Germe Ameliyatı Sonrası
Karın germe ameliyatı sonrasında hastalardaki şişlik ve ağrılar ilaçlarla kontrol edilebilir. Bu nedenle ciddi bir ağrı ya da komplikasyon oluşma riski çok düşüktür. Sargıların değişme zamanı ve duş alma süresiyle ilgili de cerrah bilgilendirme yapacaktır. Dikişler 1. hafta itibariyle alınırken normal yaşama dönüş süresi 1-2 haftayı bulabilir. Cildin tam anlamıyla kendine gelmesi ise 6. aydan sonra başlar. Bu süreçte ağır egzersizlerden uzak durmalı ve karın bölgesi darbeden korunmalıdır. Bir süre sonra karın bölgesindeki yeni görünüm daha gergin ve düz olacaktır.

Este Aura Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Este Aura, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!