karın germe ameliyatı

Karın bölgesinde sarkma ve gevşeme olan kişiler için uygulanan estetik işlemidir. Karın germe ameliyatı (Abdominoplasti) olarak da bilinir. Karın germe ameliyatı karın kısmının alt ve orta kısmında bulunan fazla yağ dokusunun alınması için gerçekleştirilen ameliyattır. Bu ameliyat ile karın daha sıkı ve gergin bir hale gelecektir. Kadınlarda daha sıklıkla görülen bu sorun, genelde aşırı kilo veya hamilelikten kaynaklanabilir. Ani kilo vermelerde karın sarkmasına sebebiyet verebilir. Bunların dışında kişinin genetiğine de bağlı bir durum olabilir. Bu tür durumlarda karın sarkması kaçınılmaz bir hale gelecektir. Karın germe işleminde fazla olan karın dokusu kesilerek fazla olan deri çıkartılır. Ameliyat esnasında karın bölgesi gerilerek dikilir. Kişinin vücut yapısına bağlı olarak ayrışmış ve gevşemiş karın kasları düzeltilerek daha gerin ve sıkı bir karın bölgesi haline getirilir. Abdominoplasti(karın germe) estetik işlemini hamilelik sonrasında sıklıkla kullanılır. Karın germe ameliyatı, hamilelikten 10 ay sonra yapılabilir. Eğer kişi tekrar doğum yapmayı planlıyorsa, karın germe işlemini beklemeye almalıdır. Karın germe ameliyatı kişiler için kalıcı sonuçlar verir. Ama kişiler tekrar kilo alır veya hamilelik durumu olursa karın bölgesinde sarkma olabilir. Karın germe ameliyatının kilolu kişiler için uygun olduğundan bahsetmiştik. Ama bu durum aşırı kilosu olan kişiler için geçerli değildir. Bu kişilerin belli bir kilo seviyesine gelip, o şekilde ameliyatı yaptırması gerekir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe işlemi bir zayıflama çeşidi değildir. Bunların aksine kilo verdikten sonra sarkan vücudun gerilmesi ve yeniden şekillendirilmesi işlemidir. Bu sayede vücut hatlarını düzeltmek isteyen kişilere de uygulanan bir yöntemdir. Karın germe ameliyatından önce doktorla ön görüşme yapılmalıdır. Doktorun vermiş olduğu tavsiyelere uyulmalıdır. Ameliyattan önce, sigara, alkol, kafeinli içecekler ve kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır. Karın germe ameliyatının 2 farklı çeşidi bulunur.

1. Tam Karın Germe Ameliyatı

Tam karın germe ameliyatı genel anestezi ile hastane ortamında yapılır. Karın germe ameliyatı yaklaşık olarak 3 saat sürer. Göbek kısmından 10 cm bir kesi işlemi uygulanarak fazla olan karın derisi alınır. Kalan kısım ise toparlanarak daha gergin ve düz hale getirilir. Ameliyat sonrasında kişinin bölgesinde bulunan yağ oranına göre fazla yağlarda alınır.

2. Mini Karın Germe Ameliyatı

Mini Karın Germe Ameliyatında karın bölgesinde çok büyük sarkması olmayan kişiler tarafından tercih edilir. Bu işlemde kasık bölgesi üzerinden girilerek küçük bir kesi işlemi yapılır. Bu ameliyat sonrasında göbek deliği biraz daha aşağı çekilmiş görünümü verebilir. Mini karın germe ameliyatı uzmana da bağlı olarak 2 saat sürebilmektedir. Tam karın germe ameliyatında daha fazla iz kalırken, mini karın germe ameliyatında daha iz kalır. Bu durum da kullanıcıların tercih ettiği bir durumdur.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Karın germe ameliyatıyla kişiler oldukça farklı bir görünüme kavuşacaklardır. Daha düz ve gergin bir vücuda sahip olmak herkesin istekleri arasındadır. Karın germe ameliyatından sonra, kişi uyandıktan

sonra karın çevresini sarmalayan bir sargıyla karşılaşabilir… Bu sargının amacı ameliyat sonrasında oluşabilecek kanama ve şişme durumlarını en aza indirmek içindir. Ayrıca ameliyat esnasında deri altına dren tüpleri yerleştirilir. Dren tüpleri ameliyattan 48 saat sonra alınarak, taburcu edilir. Karın germe ameliyatından sonra 1 kaç gün boyunca karın bölgesinde gerginlik duyulabilir. Bu oldukça doğal bir durumdur. Bu his 1 kaç gün içerisinde etkisini yitirecektir. Ameliyat sonrasında bu bölgeye çok temas da bulunulmaması gerekir. Ayrıca uzanır pozisyonda oturulmalı ve ayakların altına yastık konulması daha rahat olmanızı sağlayacaktır. Tam germe ameliyatında çok da az olsa iz kalabilir. İç çamaşırı altına gizlenmesi mümkün olan 10 cm civarında iz kalacaktır. Bu durum plaj ortamında belli olmayacak ve kişiyi sıkıntıya sokmayacaktır. Karın germe ameliyatından sonra kişinin durumuna göre hastanede kalması gerekebilir. Kişiden kişiye 2-3 gün olarak değişiklik gösterebilir. Bu durumda doktorun önereceği, karın bölgesinin iyileşme süresini hızlandıracak özel bir korse giyilmesi gerekir. Ameliyattan 1-2 hafta sonra iş yaşantısına kolaylıkla dönebilir. Spor yaşantısı olan kişiler içinde en az 3 ay beklenmesi gerekir. Bunun dışında hafif egzersizler yapılabilir.

Karın germe operasyonunda dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Bu ameliyatta öncelikle hastanın kilosu, yağlanma fazlalıkları, karın derisinin sıkılığı ya da gevşekliği çok önemlidir. Bu durum hastadan hastaya farklılıklar arz edebilir. Hastanın kısa bir anemnezi alınır. Buna göre ise; Hasta kilolu ise kilosunu vermesi gerekliliği hastaya anlatılır. Eğer yoğun bir sigara içicisi ise bu konunun önemli olduğu hastaya belirtilir. Eğer yağ fazlalığı söz konusu ise karın germe ile birlikte yağ alımı uygulamasının da yapılması gerektiği açıklanmalıdır.

Karın germe operasyonunda genel anestezi mi yoksa lokal anestezi mi iyidir?

Uygulama mutlaka genel anestezi altında olmalıdır. Hasta ameliyat günü geldiğinde öncelikle bütün tahlilleri yapılır anestezi hekimi gördükten sonra çizimler ve ameliyat planlamasını takiben operasyona başlanır. Ameliyat mutlaka az önce de söylediğimiz gibi genel anestezi altında gerçekleştirilmelidir.

Karın germe ameliyatının süresi ne kadardır?

Karın germe ameliyatının süresi 1 saattir. Eğer yağ alma işlemi var ise ortalama 1 saat daha eklenir. Yani sadece karın germe ameliyatı 1 saatte tamamlanmış olur.

Karın germe için ideal hasta nasıldır?

Zayıf, karnı gevşek ve sarkmış dokulara sahip hastadır. Eğer hasta 80 kg’ın üzerinde ise öncelikli diyet yapması ve fazla olan kilolarını vermesi gereklidir. Bütün bunlar genellemedir çünkü hastalık yoktur hasta vardır yani her hastanın durumu farklı olabilir bu nedenle esas olan şey hastanın muayene esnasındaki değerlendirilmesidir

Este Aura Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Este Aura, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!