Yaşlanmaya bağlı ya da sık kilo alıp vermeye bağlı olarak yer çekiminin de etkisiyle deri altı dokularındaki yağ kaybı ve cildin elastikiyetini kaybetmesi bacak derisinde kasıklardan aşağı doğru sarkmalara sebep olur.

Derideki sarkma miktarı ve yağ dokusu oranına göre uygulanacak tekniğe karar verilir. Kilo alınıp verme sonucunda oluşan bir sarkma söz konusu olduğunda öncelikle liposuction işlemi yapılması gerekebilir. Daha sonrasında ise fazla olan deri alınır ve işlem tamamlanmış olur. Bazı durumlarda derinin sarkıklığı kasık bölgesi ile sınırlıdır. Bu durumlarda ise iç çamaşırı içinde kalacak şekilde kesi açılarak deri toparlanabilir. Çoğu durum ise kasıklardan başlayıp bacak orta kısmına kadar devam eden torbalanmış bir görüntü şeklindedir. Bu durumlarda ise kasıktan bacağın iç orta kısmına kadar uzayan, bacağın iç kısmında kalan bir iz ile bacak germe işlemi sağlanır.

Bacak derisindeki sarkmalar genellikle uyluk bölgesinde meydana gelir. Ciddi kilo kaybı yaşayanlarda ise bacağın tamamında sarkmalar görülebilir. Bu ciddi kilo kaybı yaşayan kişilerde göbek, kalça ve sırt bölgelerinde de germe işlemi yapılması gerekir. Karın germe işleminde kalçaların yan ve arka bölgelerine doğru uzatılan iz yardımıyla fazlalıklar gerdirilir. Bu işlem sırasında özel ameliyat teknikleri kullanılarak popo dokusu da daha belirgin hale getirilebilir. Bu işlemler bir arada yapılırken uyluk bölgesinde ön ve arka dokuda da gerilme sağlanır.

Bacak Germe Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bacak germe operasyonu öncesinde, meydana gelen sarkmaların nedeni tam olarak belirlenmelidir. Sonrasında; anestezi ve fizik muayeneleri, kan ve yağ ölçümü gibi testler yapılmalıdır. Bu tetkikler oluşabilecek komplikasyonların önüne geçilebilmesi için önemlidir.

Sigara ve alkol kullanımı bacak germe ameliyatından en az 1 hafta öncesinde bırakılmalı ve ameliyat sonrasında da belirli bir süre kullanılmaması iyileşme dönemi için önemlidir.

Kan sulandırıcı, antibiyotik gibi ilaçlar ya da alınan ek gıda takviyeleri var ise bunlar da ameliyattan en az 10 gün önce bırakılmalıdır. Ameliyat sonrasında gıda takviyelerine doktora danışılarak devam edilebilir. Fakat kan sulandırıcı ilaçlara devam etmek için bir süre beklenmelidir.

Bacak Germe Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

2-4 saat arasında süren bacak germe ameliyatı genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyat sırasında bölgeye yerleştirilen direnler genellikle ertesi gün çıkarılır. Özel korse kullanımı bir ay boyunca devam etmelidir. Varis çorabı da en az 1 hafta kullanılmalıdır. Ameliyattan 2 gün sonra banyo yapılabilir.

Ameliyat sonrasındaki süreçte yatarken ve otururken bacakların kalp seviyesinde tutulmasına dikkat etmek gerekir. Hafif egzersizler 4-6 hafta sonra yapılmaya başlanabilir.

Este Aura Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Este Aura, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!