Bacak Estetiği

Günümüzde birçok kadın ve erkek tarafında bacak estetiği yaptırılıyor. Kadınlar daha uzun, estetik ve düzgün görünen bacaklar sahip olmak isterken erkekler ise daha kaslı bacaklara sahip olabilmek için bacak estetiğine başvuruyor.

Bacak estetiğinde amaç; uyumlu, düzgün ve çekici hale getirmektir. Bacaklarda fazlalık olan yerlerden doku alımı gerçekleştirilirken, eksiklik olan yerlere ise ekleme yapılıyor. Bu eklemeler için dokular bacak bölgesinden alınmadıysa; karın, bel, basen, diz iç kısımlarından alınıp eksik bölgelere kanüller yardımı ile eklenir. Bacak estetik operasyonları yapılacak işleme göre lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir.

Kalın Bacak Estetiği

Bacak şekillendirme konusunda birkaç operasyonun iyi bir şekilde planlanarak gerçekleştirilmesi gerekir. Kalın bacak nedenleri; kemik yapısının kalın olması, gelişmiş kas dokuları ya da fazla yağ dokusu olabilir. Kalın bacakların genel nedeni fazla yağ dokusudur. Bu durum için ayak bileği ve diz altı bölgeleri liposuction ya da lazer lipoliz yöntemi ile inceltilebilir. Kemik kalınlığı ile ilgili durumlarda sınırlı bir düzeltme yapılabilir. Kas dokusunun gelişmiş olmasıyla ilgili olan kalınlıklarda ise botoks veya cerrahi müdahale ile inceltilme sağlanabilir.

Diz Kapağı Estetiği

Dizlerin iç bölgesinde oluşan yağlanma bacağın daha kısa görünmesine neden olacaktır. Diz bölgesi estetiğinde dizin iç kısımlarındaki yağ fazlalıkları alınır. Eksiklik olan bölgelere ise eklemeler yapılarak bacak formu düzeltilir. Bu düzeltme ile kişinin boyu ve bacak boyu da daha uzun görünecektir. Bu işlem ortalama 1 saatlik sürede tamamlanır.

Çöp Bacak Estetiği

Çöp bacak denilen ince bacak görünümü iki taraflı olabileceği gibi tek taraflı da olabilir. Bu durum bazı hastalıklar sonucunda oluşmuş olabilir. Çok ince bacaklar için slikon protez kullanılarak bacak formu düzeltilebilir. Slikon protezler baldır kaslarının arasına yerleştirilerek, bacakta 3-4 santimlik genişlik sağlanmış olur. Hafif bacak eğriliklerinde, kişinin vücudundan yağ dokusu alınabilirse alınıp bu bölgelere enjekte edilebilir. Vücuttan yağ alımı yapılamıyorsa hyalüronik asit enjekte edilerek düzeltme sağlanabilir.

Ayak Bileği Estetiği

Ayak bileğindeki fazla olan yağ dokusu liposuction ile alınarak incelme sağlanabilir. Ancak kemik yapısındaki kalınlık için inceltme mümkün değildir. Ayak bileği estetiğinde, bileklerdeki asimetri düzeltilir, kalınlılar giderilir ve çekici bir görünüm sağlanmış olur. Ayak bileği estetiğinde; ayak bileği diz altı bölgesiyle birlikte işleme alınır. Gerekli durumlarda diz altı bölgelerine yağ enjekte ya da yağ alımı gerçekleştirilerek uyumlu hale getirilir. Bu işlemin süresi yaklaşık 1 saattir. Kişinin bu operasyondan sonra uzun süre ayakta kalmaması önemlidir. Bacaklara özel bir çorap giydirilir. Ameliyattan 3 hafta sonra kişi hafif egzersizlere başlayabilir. Daha ağır egzersizler için ise 6 hafta beklenmelidir. Ayak bileğine yapılan operasyon kalıcıdır. Bu bölgedeki incelme kilo alımıyla değişmez. Fakat yine de operasyonu olan kişilerin kilo kontrollerine dikkat etmeleri ve aktif spor yapmaları önerilir.

Este Aura Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Este Aura, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!