Revizyon Burun
 • 476
 • 0

Öncelikle burun estetiği yaptırmış kişilerin ikinci ameliyatı olması durumunda revizyon burun ameliyatı ortaya çıkıyor. Bu operasyon ile ilk yapılan ameliyat sonucunda ortaya çıkan görüntünün giderilmesi bekleniyor.

İlk ameliyatla hastalar sağlıklı sonuçlar almayı bekler ama çeşitli nedenlerle revizyon ameliyatı gerçekleştirmek gerekebilir. Ayrıntılı incelemelerin yapılmaması, hastanın yeterince bilgilendirilmemesi ve ameliyat sonrası oluşan komplikasyonlar revizyon işlemini gerekli kılabilir. Hatta birinci ve ikinci revizyon şeklinde takip eden operasyonlar olabilir.

Yapılan araştırmalar sonucunda burun ameliyatı olan kişilerin %25 gibi bir kısmı revizyon burun ameliyat olmak istiyor.  Revizyon burun ameliyatları ilk ameliyata oranla daha zor ve riskli ameliyatlardır.

Hangi Durumlarda Revizyon Burun Ameliyatı Yapılır?

 • Burun çökmesi
 • Burun ucu düşmesi
 • Burunda asimetri
 • Burnun çok uzun bırakılması
 • Burun kavisinin olmaması
 • Nefes problemleri
 • Ameliyat sürecinin iyi planlanmaması gibi durumlarda revizyon burun ameliyatı uygulanmalıdır.

Burun revizyon ameliyatı yapılması için ilk ameliyattan sonra sabırla beklenmesi gerekir. 6 ay ile 1 yıl arasında geçen süre sonucunda ortaya çıkan burun yapısı sizi tatmin etmez ya da sağlık sorunlarına yol açarsa revizyon burun ameliyatı için görüşmelere başlayabilirsiniz.

Revizyon burun ameliyatları yapılacak işlemin ayrıntılarına göre süresi değişkenlik gösterir. Küçük müdahalelerle revizyon yapılabilecek durumda ise en az 15- 20 dakika da işlem gerçekleştirilebilir. Fakat daha detaylı bir revizyon gerçekleştirilecek kulak ya da kaburga bölgelerinden kıkırdak alınma işlemi yapılacaksa ameliyat süresi daha uzun olacaktır. Revizyon burun ameliyatı öncesinde doktorunuz tarafından detaylı bilgilendirme yapılmasına dikkat edilmeli.

İlk Burun Ameliyatının Önemi

Kişilerin revizyon burun ameliyatına ihtiyaç duymalarının nedeni; ilk ameliyatta gerekli tanıların konulmamış ve gerekli incelemelerin yapılmamış olmasından kaynaklı burunda oluşan olumsuz sonuçlardır. Uzman seçimi, doğru planlama ve iletişim bu noktada oldukça önemlidir. Tabi hastanın ilk ameliyat sonrasında daha dikkatli olması ve burun bölgesine darbe almaması gerekir.

Revizyon burun ameliyatının hasta üzerindeki psikolojik etkileri de olumsuz olabilmekte. Geçirilen ilk ameliyat gibi revizyon ameliyatının da başarılı olmayacağı korkusu hasta üzerinde oldukça fazla olabilir. Revizyon olacak kişi çevresindeki insanlar tarafından da psikolojik olarak etkilenebilir. Seçilecek doktorun uzmanlığı, tecrübesi, ameliyatın yapılacağı hastanenin donanımı gibi etkenler revizyon burun ameliyatının iyi sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Revizyon Burun Ameliyatı İçin Tavsiyeler

 • Yapılan ameliyat sonrasında burnunuzu beğenmediyseniz ya da sağlık açısından olumsuzluklar söz konusu ise öncelikle kendi doktorunuza gidin. İletişim kurma konusunda sıkıntı çekiyorsanız ve sizi anlamadığını düşünüyorsanız o zaman başka bir doktor arayışına girebilirsiniz.
 • Revizyon burun ameliyatı operasyona başlandığı andan itibaren tamamen sabırlı bir bekleme sürecidir. 2 yıla kadar burun yapısında değişiklikler gözlemlenebilir. Bu süre zarfınsa iyileşmeleri doktorunuzla beraber aralıklarla takip etmelisiniz.
 • Ne kadar iyi bir doktor seçmiş olursanız olun bazı problemler öngörülemeyebilir. Bu olası durumlar için ilk yıldan sonraki süreçte küçük müdahalelerde bulunulabilir. Bunlar revizyon burun ameliyatında olduğu gibi zorlu süreçler değildir.
 • Her zaman için mükemmeli değil size en uygun olanı seçmeye özen gösterin. Her burun yapısı her insanda aynı güzellikte durmayabilir. Sizin için en mükemmeli yüzünüze en iyi uyumu sağlayan yapıdır.
 • Daha simetrik ya da çok simetrik kavramı revizyon burun ameliyatı için uygundur fakat tamamen simetrik olması imkansızdır. Asimetrik olduğunu düşündüğünüz zaman doktorunuzla bu konuda görüşmekten çekinmeyin. Size gerekli açıklamaları yapacaktır. Hiçbir doktor hastasının mutsuz olmasını istemez.

Burun estetiği ameliyat fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

Ara!
× Fiyat Bilgisi Alın!