Revizyon Burun Estetiği
  • 475
  • 0

Revizyon burun estetiği, daha önce geçirilmiş olan burun ameliyatı sonrası ortaya çıkan görüntüden memnun kalınmaması ya da ameliyat sonrasında oluşan solunum problemleri nedeni ile kişinin isteği ve doktorunun da yönlendirmesi ile uygulanabilir. İstenilen düzeltmenin küçük olması durumunda ameliyatsız bir şekilde estetik de yapılabilir. Fakat büyük bir operasyonun gerekli olması durumunda burun ameliyatlarında olduğu gibi açık ve kapalı iki şekilde uygulanabilir. Bu iki uygulamada kişinin isteklerinin etkili olması dışında, doktorun da uzmanlığı önemlidir. Revizyon burun estetiğinde kişinin isteğine bağlı olarak ameliyat süresi ve revizyon burun ameliyatı fiyatları değişkenlik gösterir.

Revizyon Burun Estetiği Nasıl Yapılandırılır?

Revizyon burun ameliyatı birden fazla operasyon geçirmiş olan kişilere de uygulanabilir. Bu noktada önemli olan doktorun hastayı yönlendirmesi ve bilgilendirmesidir. Daha önceki geçirilen ameliyatlarla aynı görüntü bozukluklarının yaşanmaması için yüz hatlarıyla uyumlu bir yapı seçilmesi gerekir. Yani gerçekçilik memnun kalınması noktasında önemli bir etkendir.

Diğer bir noktası ise kişinin daha önceki operasyonlardan neden memnun kalmadığını iyi bir şekilde anlamaktır. Alanında uzman doktor seçimi, ameliyat sonrasındaki memnun kalma oranını arttırırken tekrar revizyon burun estetiği yapılma oranını da azaltmaktadır.

Revizyon Burun Estetiği Neden Yapılmalıdır?

Revizyon burun ameliyatı yapılan bazı araştırmalara göre hastaların %25’lik kısmını kapsıyor.

Yapılan ameliyat sonrasında oluşan; burun ucu düşmesi, burunda çökme, nefes almada güçlük, asimetrik problemler, burnun uzun bırakılması ya da gereğinden fazla küçültülmesi, burun kavisinin oluşturulmaması, ameliyat sürecinin doğru planlanmaması gibi nedenlerle revizyon burun ameliyatı yapılmaktadır.

İlk yapılan ameliyatlara oranla revizyon burun ameliyatı hem daha zor hem de iyileşme süreci daha uzundur.

Revizyon Burun Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Revizyon burun estetiği iyileşme süreci 6 ay ile 1 yıl arasında değişiklik gösterir. Fakat burnun yeni yapısı az da olsa ortaya çıkmış olacaktır. Hastanın istediği sonuçların oluşması, sosyal hayatlarına daha mutlu bireyler olarak devam etmelerini sağlayacaktır. Ameliyat sonrası uzman hekimin söylediklerine dikkat edilmesi halinde sosyal yaşantıya daha hızlı bir şekilde dönülebilir.

  • Revizyon burun estetiği sonrası, hastalar genel olarak birinci haftadan sonra iş hayatlarına dönebiliyor.
  • Ameliyattan 3 ve 6 hafta gibi bir süre sonunda hafif sporların dışında daha ağırlıklı çalışmalar yapılmaya başlanabilir.
  • Doktorun belirttiği süre zarfında gözler ve burun kesinlikle güneş ışığından korunmalıdır.
  • Burun her türlü darbe ve ağırlığa karşı korunmalıdır.
  • Gözlük kullanımı kesinlikle yapılmamalı. Numaralı gözlük kullananlar ise lens tercih etmelidir. Gözlükteki burun üstü yapı kemiğe baskı uygulayarak şekillenmesinde olumsuz etkiler yaratabilir.
  • Doktorun vermiş olduğu ilaçlar dışında herhangi bir ilaç kullanılmamalı özellikle kan sulandırıcı etkisi olan ilaçlardan uzak durulmalıdır. Ek olarak ilaç kullanımı gerektiren durumlarda mutlaka doktora danışılmalı ve doktor bilgilendirilmelidir.
  • İyileşme süreci boyunca sümkürme işlemi yapılmamalı aksi halde kanamalara sebep olabilir. Burun temizliği için doktorun da tavsiyesi ile deniz suyu kullanılmalı. Ayrıca dikişlerin dezenfekte edilmesi için oksijen suyu ve kulak pamuğundan yararlanılabilir.
  • Doktorun belirttiği süre zarfında yatarken burun yüksekte tutulmalı. Basıncı arttıracak eğilme gibi hareketlerden kaçınılmalıdır.

Burun estetiği ameliyat fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

Ara!
× Fiyat Bilgisi Alın!