Revizyon Burun Ameliyatı Sonrası İyileşme
  • 477
  • 0

Revizyon burun ameliyatları ne kadar iyi planlanmış ve titizlikle yapılmış olursa olsun daha önceki ameliyat sonucunda oluşan kanlanmalar, deri beslenmesi ile ilgili bozukluklar nedeni ile doktorun iyileşme ile ilgili öngörüsü ilk burun estetiği ameliyatına göre daha kısıtlıdır. Önceden tahmin edilemeyecek iyileşmeyle ilgili bazı problemler nedeni ile bölgesel seviye farklarının olması, derideki renk değişikliği, deride oluşan ödemin süresinin uzaması gibi problemler ile karşılaşıldığında hem hastanın hem doktorun ciddi bir sabır sergilemesi gerekir.

Revizyon burun ameliyatı sonrası iyileşme sürecinde hastada daha az ağrı ve daha az morarma meydana gelir. Bu ağrılar hafif ağrı kesicilerle kontrol altında tutulabilir. Bir hafta sürenin sonunda atel ve dikişler alınacaktır. Sonraki süreçte burun altına yerleştirilen flaster de çıkarıldığında daha iyi bir görüntü oluşur. Fakat henüz ödemleri gitmemiş olan bir görüntü ile karşılaşılır. Bu aşamada yapılan işlemin genel nitelikleri ortaya çıkar. Burun düşük ise düşüklüğün giderildiği, kemerli bir burun ise kemerin giderilmiş olması görülecektir. Net bir fikir elde edilebilmesi için yaklaşık 6 ay gibi bir süre gerekmektedir. Az bir miktarda da olsa morarma ve şişlikler meydana gelebilir. Bu morlukların 10 gün sonunda büyük bir çoğunluğu geçmiş olacaktır. Şiş bölgelerin tam iyileşme süreci ise 1 yılı bulabilir.

Revizyon Burun Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Revizyon burun ameliyatı sonrası iyileşme durumuna göre hastalar genel olarak ilk 1 hafta sonunda masa başı işlerine geri dönebilirler.
  • Hasta, revizyon burun ameliyatı sonrası iyileşme sürecinde burnu sarsacak ya da çarpacak herhangi bir aktiviteden uzak durmalıdırlar. 2, 3 hafta boyunca yoğun aktivitelerden uzak durmalıdır.
  • İyileşme sürecinde hasta gözlük takmaktan kaçınmalıdır. Mecburen numaralı gözlük kullanan hastalar için ise lens ya da burnuna temas etmeyen yapıda özel gözlükler takmaları önerilir.
  • Burun ucundaki dikişlerin bakımı için; günde 4 veya 5 kez oksijenli su ve kulak pamuğu yardımı ile yapılabilir. Gerekli temizleme işleminden sonra antibiyotik etkili olan krem burun delikleri ve deri bölgesine sürülmelidir. Ayrıca doktorun belirtmiş olduğu deniz suyu spreyi burunda oluşacak kuruluk için aksatmadan kullanılmalıdır.
  • Revizyon burun ameliyatı sonrası iyileşme sürecinde mutlaka 3 veya 6 hafta gibi bir süre (doktorunuz bilgilendirecektir) burun ve gözleri güneş ışınlarından korumak gerekir.
  • Burun sümkürmek de bu aşamada kanamalar oluşturacaktır. Bu yüzden revizyon burun ameliyatı sonrası iyileşme sürecinin 2 ila 3 hafta sonrasında bu işlemi yapmanız önerilir.
  • Ameliyattan 3 hafta sonrasında fitness tarzı sporlar yapılabilir. 6. Haftadan sonra ise daha dirençli, ağır egzersizlere başlanabilmektedir.
  • Doktorun belirtmiş olduğu süre boyunca yatarken baş bölgesi kalp hizasından bir miktar yukarıda tutulmalıdır.

Diğer cerrahi müdahalelere göre revizyon burun ameliyatı sonrası iyileşme süreci daha kısa bir dönemde gerçekleşir. Hastalar doktorun söylediklerine dikkatli bir şekilde uyarak sosyal hayata dönüş süreçlerini hızlandırabilirler.

İyileşme 6 ay ile 1 yıl arasında değişiklik gösterse bile yeni burun hatları kısmi olarak ortaya çıkmış olacaktır. Hastanın beklediği sonuçlarla karşılaşması sosyal yaşamlarında daha mutlu bireyler olarak ortaya çıkmalarını sağlayacaktır.

Burun estetiği ameliyat fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

Ara!
× Fiyat Bilgisi Alın!