Revizyon Burun Ameliyatı Fiyatları
  • 552
  • 0

Revizyon burun estetiği fiyatları, yapılacak işleme göre değişkenlik gösterir. Yapılacak revizyonun içeriğine bağlı olarak ameliyatın süresinde de değişiklikler olur. Sadece küçük bir düzeltme ameliyatı yapılacak işlemin fiyatlandırması ile daha büyük bir düzeltme gerektiren ameliyatlara ek olarak nefes alma işlevi ile ilgili sorunu da olan bir hastanın fiyatlandırması arası farklı olacaktır. Burun yapısında bulunan kemik yapı, kemer, hastanın daha önce geçirilmiş olduğu burun ameliyatı, kaburga ya da kulak arkasından kıkırdak alınarak yeni burun yapılması gibi farklı işlemler revizyon burun ameliyatı fiyatları oranında değişikliklere neden olur.

Burun revizyon ameliyatı fiyatları konusunda her yıl artış gözlemlenmekte. Birbirinden farklı birçok ameliyat olduğu için fiyat konusunda net bir rakam vermek doğru olmaz. Seçilen doktorun popülaritesi de dahil, tercih edilen kurumun bulunduğu semt, yapılacak operasyonun ayrıntıları gibi farklı bazı neden revizyon burun ameliyatı fiyatları için etkili sebeplerdir.

Özel hastanelerde verilen revizyon burun estetiği fiyatları, hastanın operasyon öncesi ve sonrası konforu, iyileşme süreci boyunca vermiş oldukları hizmetleri de kapsamakta olduğu için oldukça yüksek bir miktar olarak görülebilir. Devlet hastaneleri ve üniversite hastanelerinde de estetik ameliyatları yapılabilir. Buralarda ise daha düşük miktarlar söz konusudur. Fakat unutulmamalıdır ki uzman bir hekimle çalışılması ameliyatın başarı oranını arttıracaktır.

Kulak ve Kaburgadan Alınan Doku ile Revizyon

Estetik burun ameliyatı sonrasında ortaya çıkan sorunlar doktorun deneyim ya da yeteneğiyle alakalı olmayabilir. Revizyon burun ameliyatlarında kıkırdak eklemek ya da ufak müdahaleler yaparak düzeltme gerçekleştirilebilir.

Kıkırdak eklenmesi gereken durumlarda ilk olarak burun içerisindeki yapıda yeterli kıkırdak bırakılıp bırakılmadığına bakılır. Yeterli kıkırdak bırakıldığı durumlarda ilk olarak bu bölge kullanılır. Fakat burun içi kıkırdak dokunun yetersiz olduğu durumlarda kulak ya da kaburga bölgesindeki kıkırdaklardan faydalanılır.

Kulak bölgesinden kıkırdak alınması gereken durumlarda kulak arkasından küçük kesiler yardımı ile kıkırdak alım işlemi gerçekleştirilerek burunda kullanılır. Bu işlem sonrasında kulakta iz kalmaz ya da herhangi bir estetik problem yaşanmaz. Bazı durumlarda iki kulaktan da kıkırdak almak gerekebilir.

Kulak bölgesindeki kıkırdak revizyon için yetersiz olduğu zaman, kaburga uç bölgesindeki kıkırdaklardan yararlanılır. Kaburga bölgesinden kıkırdak almak için kadınlarda meme altındaki kıvrımdan, erkeklerde ise kıkırdak alınacak kaburga üzerinden kesi yapılır ve kıkırdak alma işlemi gerçekleştirilir.

Revizyon Burun Estetiği Ne Zaman Yapılmalı?

Burun estetiği sonrasında burnun yeni şeklini alması için bir süre sabırla beklemek gerekebilir. Ameliyat sonrası oluşan ödem ve morarmalar oluşumun ortaya çıkmasına engel olur. Bu sebeple burun şeklinin oturması ve revizyon işlemi için 6 ay ile 1 yıl arasında bir süre beklemek gerekir. Morarma ve şişlikler tamamen geçtiğinde ve iyileşme süreci tamamlandığında, oluşan burun yapısı değerlendirilebilir. Bu süreç beklenmediği taktirde yapılacak revizyon burun ameliyatı başarı oranı düşük olacaktır.

Revizyon Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalı?

İlk yapılan ameliyatlara göre revizyon burun ameliyatı iyileşme süreci daha uzun ve daha zordur.

  • Burun ucu düşmesi,
  • Burun kemer yapısının fazla bırakılmış olması,
  • Burunda çökme oluşması,
  • Yüz bölgesiyle uyumsuz bir burun oluşması,
  • Nefes almada yaşanan problemler, revizyon burun ameliyatı için gerekli nedenlerden bazılarıdır.

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

Ara!
× Fiyat Bilgisi Alın!