Kaş Kaldırma Estetiği
  • 495
  • 0

Alın bölgesinde enine çizgiler mevcuttur. İki kaş arasında bu çizgiler dikey bir hal alır. Yaş ilerledikçe alın cildi gevşer ve sarkar, mevcut çizgiler ise derinleşir. Alın bölgesinin bu değişimi kaşları da etkiler ve kaşlar aşağı doğru inerek yorgun ve durgun bakışlı bir yüz ifadesi oluşuma sebebiyet verir. Elbette tek sebep yaşın ilerlemesi değildir. Kişinin sürekli stres içinde olması, düzensiz beslenmesi, sigara gibi zararlı alışkanlıklarının olması gibi durumlar da sebep olmaktadır.

Kaş kaldırma, yüze yorgun ve kızgın bir ifade veren, gözleri gölgeleyerek bakışları donuk hale getiren kaşlara uygulanan bir operasyondur. Kaş kaldırma estetiği, göz üzerine doğru sarkan kaşları kaldırarak olması gereken konuma getirir. Bu sayede, yorgun yüz ifadesi yerini daha canlı bakışlara bırakır. Gözlerin yanındaki çizgilerin bir bölümü giderilir.

Kaş aldırma işlemi, ameliyatlı tekniklerle yapılabildiği gibi ameliyatsız da yapılabilmektedir. Dolgu ve iple kaş kaldırma işlemleri, ameliyatsız gerçekleşen uygulamalardır. En sık kullanılan kaş kaldırma işlemi, dolgu ile kaş kaldırmadır.

Göz kapağından kaş kaldırma, endoskopik kaş kaldırma ve fogli tekniği ise ameliyatlı kaş kaldırma işlemleridir.

Kaş kaldırma işlemine karar verdikten sonra önce doktorunuzla görüşmeniz ve beklentilerinizi dile getirmeniz gerekir. Bu ön görüşmeden sonra yüzünüz üç boyutlu olarak taranır. Bu tarama işlemi, ameliyat sonucuna en yakın görüntüye ulaşmanızı ve fikir sahibi olmanızı sağlar. Tıbbi geçmişiniz, kullandığınız ilaçlar gibi önemli konuları doktorunuza anlatmanız ameliyat işleminin daha sağlıklı geçmesini sağlayacaktır.

İyileşme süreci kullanılan tekniğe göre değişiklik göstermektedir. Ameliyatsız bir uygulama olan dolgu sonrasında iyileşme birkaç saat içerisinde gerçekleşmektedir. Ameliyatlı uygulamalarda iyileşme süresi 5-7 gün arasındadır. Ameliyat sonrası morluklar bir hafta içerisinde kaybolur.

Kaş kaldırma estetiği hakkında merak ettiğiniz başka konular varsa Este Aura’ya ulaşabilirsiniz.

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!