kaş kaldırma fiyatları
  • 158
  • 1

Kaşlar, gözlerle birlikte yüze anlam katan yapılardır. Yerçekimi, yaşlanma, kilo alıp verme ya da genetik özelliklerle, dokularda oluşan gevşeme bollaşma ile birlikte normal pozisyonu olan dik durumlarından daha aşağı doğru sarkabilir. Kaşların aşağı doğru sarkması sonucunda yüzde yorgun, bitkin, üzgün ya da başka istenmeyen ifadeler ortaya çıkabilir. Bu durumlardan farklı olarak da bazı hastalıklara bağlı olarak kaşlarda sarkma görülebilmektedir. Bunlar arasında, yüz felci, tümörler, geçirilmiş ameliyatlar sayılabilir. İlerlemiş belli durumlarda ise hastanın görüşünü engelleyecek derecede bile kaşlarda sarkma olabilmektedir.

Kaş kaldırma ameliyatları, üst yüz germe, orta yüz germe ya da alın germe ameliyatı ile birlikte, estetik göz kapağı ameliyatı blefaroplasti yani göz kapağı torbalarının alınması ameliyatı ile beraber ya da tek başına uygulanabilir. Kaşlarda herhangi bir sarkma ya da düşüklük yaşanıyorsa alın germe ameliyatı daha uygun bir seçenektir. Herhangi bir total sarkma söz konusu olmayıp sadece dış kenarlarının kalkması arzu edildiğinde alın germe işlemine gerek yoktur. Sadece kaş kaldırma işlemi yapılacaksa, genel anestezi ya da sedasyon denilen anestezi altında yapılabilir.

Kaş kaldırma ameliyatı ile burun hattınızın daha uzun görünmesi sağlanırken, kırışan çatık kaş çizgileri, alnın düşmesiyle baskı gören kaşların eski formuna da sokulur. İlerleyen yaşlarda buna göz kapağı estetiği, alın ve şakak germe eklenebilirken, genç ve orta yaş grubu hastalarda ise sadece kaş kaldırma estetiği tek başına yeterli olabilmektedir. Kaşlar ve kaşların altında yer alan dokular, yaşlanma ve yer çekiminin de etkisiyle sarkmakta ve üst göz kapağı üzerine baskı yaparak göz çevresi estetiğini de bozabilmektedir. Sadece kaşların sarkması değil, sigara kullanımı, kötü beslenme, stres, hava kirliliği ve cilt bakımının düzenli olarak yapılmaması da kaşların estetik olarak düzgün görünmemesine sebep olur. Yüz felci, yüzdeki tümörler gibi hastalıklar da kaşlarda sarkmalarına yol açabilmektedir.

Kaş kaldırma tekniği üç farklı yöntem ile uygulanır. Bunlar; iple asma, açık yöntem ve endoskopik uygulamalardır. Günümüzde en çok tercih edilen güncel kaş kaldırma tekniği ise kalıcılık ve iz kalmaması nedeniyle Endoskopik teknik olmaktadır. Genelde kaş kaldırma ameliyatının yöntemi, saçların arasından yapılan birkaç santimlik kesi içinden girilerek yapılır. Bu sayede, dokuların serbestleştirilmesi ile kaşların altındaki dokuların yukarıya doğru asılması sağlanır. Operasyondan sonra rahatsızlık verecek derecede ağrı oluşmadığı gibi hasta günlük hayatına rahatlıkla dönebilir. Ameliyatı takiben 4-5 gün kadar alın ve göz kapağı, göz çevresi bölgesinde şişlikler olabilir.

Kaş kaldırma ameliyatı, dışarıdan bakıldığında gizli kalır. Çünkü saçlı deri içinden girilerek yapıldığı için izler görünmemektedir. Eğer üst göz kapağı ameliyatı da yapılacaksa, bazen bu kesi içinden de kaş asma mümkün olabilmektedir. Kaş kaldırma ameliyatına gerçekten ihtiyacınız var mı yok mu buna karar verecek olan doktorunuzdur. Özellikle orta yaş üstü erkeklerde göz kapağında olan sarkmalar kaştan kaynaklanmış sanılabilmektedir. Hastane koşullarında genel anestezi altında yapılmaktadır. Operasyon ortalama 1–2 saat sürmektedir. Ameliyatın şekline göre hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu edilir. 2-3 gün morluk ve şişlik olması normaldir. Endoskopik kaş kaldırma yönteminde kanama ihtimali neredeyse yoktur. Doktorunuzun onayı ile taburcu olduktan 2 gün sonra banyo yapabilir, 3 gün sonra işinize dönebilirsiniz. Kaş kaldırma ameliyat fiyatları ise yapılacak ve seçilecek cerrahi tekniğe göre farklılık göstermektedir. Bunun için muayene olmanız gerekmektedir.

En iyi ameliyatsız kaş kaldırma yöntemi ise 2 sene boyunca kendini koruyabilen Ulthera ile yapılan uygulamadır. Ayrıca botoks müdahalesiyle de 6 aylık olmak üzere geçici kaş kaldırma yapılabilmektedir. Sadece kılçıklı iplerle yapılan askılama yöntemleri çok önerilmemektedir. Elbette ki kaş kaldırma ameliyatı fiyatları da diğer estetik ameliyatları gibi farklılık gösterebilir. Uzman hekimler tarafından yapılan bu uygulama için sizlerin tercih edeceği doktorun ünlü olması bile fiyatlar arasında farklıklar meydana getirecektir. Yüzünüzün değişikliği ve kullanılacak malzeme de bu fiyatları her zaman etkileyecektir. Sizler de bu ameliyat için kendi özel doktorunuzla görüşebilir ve kendi açınızdan önemli olan soruları kendisine yöneltebilirsiniz. Doktor hasta ilişkisi her zaman çok önemlidir ve doktorunuzu da ona göre tercih etmeniz gerekir.

1 Comment

  1. Cihan güzeller
    24 Temmuz 2019 at 20:40

    Kaş alın göz kapakları ameliyatı

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!