• 472
  • 0

Kalça büyütme estetiği; kişinin sorununa bağlı olarak kalça bölgesinin tüm bölgeyle uyumlu halde olmasını sağlar. Hayatımız boyunca vücudun en estetik, en güzel, en dişil yeri meme olarak görünse de estetik kalça görüntüsü ve ona eşlik eden ince bel güzellik, estetik kavramını belirler. Vücutla orantılı, basenlerin çok geniş  olmadığı, bel ile kalça ayrımı belirgin, dik, şekilli, dolgun, yuvarlak hatlara sahip popo “ estetik popo görüntüsü” nü tanımlar. Bu sizin olduğunuzdan daha çekici görünmenize yol açar. Giydiğiniz kıyafetlerde vücudunuza daha rahat oturur. Özgüvenli olmanızı sağlar.

Özellikle şekilsiz bir popo görünümüne sahipseniz çevrenizden bununla ilgili yorumlar alabilirsiniz. Bu sizi mutsuzluğa itecektir. Fakat elbette bunun da bir çözümü var. Genetik miras sonucu, yapısal olarak büyük kalça/ küçük kalça, fazla kilo kaybı ya da sık kilo alıp vermeye bağlı formunu kaybetmiş sarkık, düşük kalça. Yandan bakıldığında belirgin hatları olmayan  düzensiz popo gibi problemler çözülebilir. Peki bu ameliyat nasıl planlanır ? Kalça estetiği ameliyatları planlanırken kişinin sağlık durumu ile beklentisine bağlı farklı teknikler uygulanır. Planlama yapılırken önemli olan kozmetik açıdan vücutla uyumlu görüntü elde etmektir. Hastanın sağlık durumu, beklentileri incelenir. Doktorun tecrübeleri, estetik iç görüşüyle beraber mutlu sonuçlar elde etmek mümkün. Hangi teknik uygulanırsa uygulansın operasyon genel anestezi altında, tam teşekküllü bir hastanede yapılmalıdır.

Popo estetiği operasyonu ve iyileşme süreci nasıldır? Ameliyattan hemen sonra özel korse giyilir. Korseyi ödem, şişlik oluşumunu azaltmak için kullanılır. Korseyi iki-üç hafta kullanırsanız faydasını daha etkili şekilde görebilirsiniz. Cerrahi işlemden sonra bir gün hastanede kalmalısınız. Operasyondan sonra ağrı çekebilir, rahatça hareket etmeyebilirsiniz. Ağızdan aldığınız ağrı kesicilerle ağrıyı hafifletebilirsiniz. İlk zamanlarda oturmada, kalkmada zorluk çekmeniz normaldir. Operasyon sonrası ödem ve şişlik oluşabilir. Morluklar günden güne azalır, sonra da tamamen yok olur. İlk hafta yürüyüş yapabilirsiniz, fakat ağır sporlar yapmayın. Cerrahi işlemden üç gün sonra banyo yapabilir, beş gün sonra da çalışmaya başlayabilirsiniz. Sonrasında kontrollerinizi aksatmamanız sağlığınız açısından daha iyi olacaktır.

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

Ara!
× Fiyat Bilgisi Alın!