meme küçültme ameliyatı

Bazı kadınlar ve erkekler, hormonal bozukluklar nedeniyle olması gerekenden daha büyük memelere sahip olabilirler. Özellikle erkeklerde daha sık rastlanan bu durum, kişinin kendini toplumdan soyutlamasına ve kişisel bir bunalım yaşamasına neden olabilir. Bu gibi durumlar çok yaygındır ve bu tarz insanlar genellikle sosyal çevresinden soyutlanır.

Özellikle erkeklerin bu konu hakkında daha büyük bir sıkıntısı vardır. Normalden daha büyük memelere sahip olan erkekler, topluma karıştıklarında onlara olan bakışlar altında ezilirler. Kadınlardaki durum daha farklıdır, genellikle ileri yaşlarda görülen bu problem bazen genç yaştaki kadınlarda da görülebilir. Bu tarz insanlar memelerinin olması gerekenden daha büyük ve büyüklüğe bağlı olarak sarkık olmasından bir hayli rahatsızlık duyarlar. Her iki cinste de bu durum bir an önce düzeltilmeli ve yaşadıkları bunalım, depresyon aşamasına gelmeden sorun çözülmelidir.

Tüm bunlar haricinde, memelerinden memnun olmayan kişiler de olabilir. Meme küçültme operasyonu sayesinde tüm bu sorunların çözülmesi sağlanır.

Meme Küçültme Yöntemleri

Memelerin olması gerekenden daha büyük olması çeşitli rahatsızlıkları beraberinde getirebilir. Örneğin uzun yıllar boyunca memelerini küçültmemiş hastalarda kamburluk görülmesi olağandır. Bunun haricinde büyük memeler, omuz ve sırt ağrılarına neden olabilirler. Ayrıca büyük memeli insanların meme araları pişik olabilir ve bu durum ciddi bir koku yaratabilir. Bu kokunun engellenmesi ve kişinin ve etrafındakilerin bu kokudan duyduğu rahatsızlığın giderilmesi için meme küçültme ameliyatının olması şarttır.

Büyük memeler sütyen askısının omuzda çukur yaratmasına neden olabilir. Ayrıca büyük memeler insanların hareketlerini sınırlar ve bazı kıyafetlerin içine girmelerini zorlaştırırlar. Tüm bu sorunların yok edilmesi ve memelerin sağlıklı bir şekilde küçültülmesi için geliştirilmiş etkili bir meme küçültme yöntemi vardır.

Bu yöntem bir çeşit ameliyat türü olsa da son derece ağrısız ve kolay bir ameliyat türüdür. Kadınların en sık başvurduğu yöntemler arasındadır. Meme küçültme ameliyatı sayesinde iki meme de eşit olacak ve kişi istediği görünüme kavuşacaktır. Ameliyat işlemi tamamlandıktan sonra hastanın iki memesi de simetrik ve eşit boyda olacaktır. Ayrıca çok az iz kalır ve bu iz yıllar içerisinde yok olur. Hasta genel itibariyle ameliyattan sonraki durumundan memnun olacaktır.

Meme Küçültme Ameliyatı Sonrası Genel Durum

Bir kadının memelerinin büyük olmasının çeşitli sebepleri olabilir. Genel olarak bu sebeplerin başında genetik sebepler bulunur. Fakat bazen kadınların memeleri emzirmeye, kilo almaya ve doğum yapmaya bağlı olarak da büyüyebilir.

Kadınların anormal büyüklükteki memelerden kurtulması için üretilmiş bir çözüm olan meme küçültme ameliyatı ağrısız bir ameliyattır. Ameliyat sonrası genel olarak hasta acı çekmez, fakat yine de günlük aktiviteleri sekteye uğrayabilir. Örneğin ağır bir işte çalışıyorsa buna birkaç ay ara vermesi gerekecektir. Bunun haricinde ilk iki gün çok fazla yürümesi önerilmez. Fakat dilerse aynı gün taburcu olma hakkı vardır.

Kişi ağır sporlardan yaklaşık 1 yıl uzak durmaz zorundadır. Doktorun önerdiği ağırlığın üzerinde bir ağırlık kaldırması onun için tehlike arz edebilir. Ameliyat sonrası hastanın cildinde kesik izlerinin bulunması normaldir. Fakat bu izler birkaç yılda tamamen geçecek çok küçük izler olduğu için genel olarak hastaları rahatsız etmez. Hasta düzenli kontrollere gittiği takdirde herhangi bir sorun yaşamayacak ve genel olarak halinden memnun olacaktır.

Bu konuda en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de ameliyat sonrası kişinin emzirip emziremeyeceğidir. Aslında bu tartışmaya açık bir konudur, çünkü hiçbir doktor bunun garantisini veremez. Teknikten tekniğe değişmekle beraber, genel olarak hasta emziremez. Fakat bazen meme dokusu korunur ve hastanın emzirebilmesi sağlanır. Hastanın ameliyattan sonra emzirip emziremeyeceğini doktor ameliyat öncesinde belirtecektir. Bu konuda doktora başvurulabilir.

Meme Küçültme Ameliyatı Meme Kanserine Neden Olur Mu?

Kadınların kafasında en çok soru işareti bırakan durumlardan bir tanesidir. Çünkü çoğu kadın memelere uygulanan bu tarz ameliyatların meme kanserine neden olduğunu düşünür. Fakat bu asılsız bir iddiadır. Çünkü estetik ile ilgili hiçbir meme ameliyatı meme kanserine neden olmaz. Kadınların önlerinde örnek olduğunu düşünseler de bunun tamamıyla bir tesadüf olduğunu bilmeleri gerekir.

Meme kanseri genel olarak genetik sebeplerle ortaya çıkan bir kanser türüdür. Yani kişinin ailesinde meme kanseri olan biri varsa, onun da meme kanseri olma ihtimali vardır ve bu olasılık kişinin yakınlığına göre artıp azalır. Fakat bazen meme kanseri yenilen sağlıksız yiyecekler ve sigara, alkol gibi zararlı maddeler dolayısıyla da ortaya çıkabilir. Fakat hiçbir şekilde yapılan estetik ameliyatları ile bu durumun bir alakası olduğu söylenemez.

Büyük memeler, özellikle kırk yaş ve üzeri kadınlarda meme kanseri olmasına neden olabilir. Yani meme küçültme ameliyatı, eğer kişide varsa meme kanserinin ortaya çıkmasını sağlar ve yoksa da bu kanserin oluşma riskini azaltır. Bilinen yanlışlıkların aksine meme küçültme ameliyatı oldukça sağlıklıdır ve ameliyat sonrasındaki 6 ayda bir meme hassasiyeti oluşturması dışında herhangi bir yan etkisi yoktur. Bununla ilgili şüpheleri olan kadınlar, doktorlarına başvurarak ameliyatın neden olabileceği her şeyi detaylıca öğrenebilirler.

Meme küçültme ameliyatı meme kanserine neden olmaz, hatta meme kanserinin oluşma riskini azaltır.

Este Aura Estetik ve Plastik Cerrahi Merkezi

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Este Aura, arzu ettiğiniz en doğal veya dramatik sonuçları elde etmek için birlikte çalışırken, her adımda ihtiyacınız olan desteği sunarak refahınızı arttırmaktan büyük gurur duymaktadır.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!