• 433
  • 0

Gıdı yağ aldırma işlemini öğrenmek için ilk önce gıdının ne olduğunu ve hangi faktörlerin gıdıya sebep olduğu bilinmelidir. Çene altının sarkık veya dolgun olmasına gıdı denmektedir. ‘ Gıdısı var’ denildiği zaman olmaması gereken bir durumdan söz edilmektedir. Genellikle çene altında dolgunluk veya sarkıklık olmamalı, bu bölge düz olmalıdır. Çene altının dolgun ve sarkık görünmesinin sebepleri şunlardır :

Deri sarkıklığı

Çene ucunun geride olması

Kilo fazlalığı

Gıdı görünümü kişinin güzel ve estetik görünümünü zedeleyebilir. Gıdı yağlanması, yaş farketmesizin dengesiz bir şekilde kilo alıp vermenin olumsuz bir sonucudur. Gıdı yağlanmasının tek sebebi dengesiz kilo alıp vermek değildir, boyun kaslarının yaş ve zaman ilerledikçe gevşemesi de gıdı yağlarına sebep olmaktadır. Gıdı yağ aldırma işleminin tıp literatüründeki adı gıdı liposuction olarak bilinmektedir. Gıdı görünümünün düzeltilmesinde lokal veya genel anestezi altında uygulanan gıdı yağ aldırma ( liposuction) yapılmaktadır. Fakat deri katlantıları ve sarkıklık varsa, yağ aldırma operasyonuna ek olarak, kas uygun şekilde dikilmekte ve deri sarkıklığı gerginleştirilmektedir.

Liposuction uygulaması bir zayıflama yöntemi değildir. Çoğunlukla ince kanüller yardımı ile vücuttaki fazla yağlar alınmakta, dengeli bir şekilde vücut şekillendirilmektedir. Bazı vakalarda, liposuction uygulaması ile istenmeyen bölgedeki yağlar alınarak gerekli bölgelere verilir.

Derinin elastikiyetini kaybetmesi, zaman içinde yağ birikimi, deri altındaki kasın gelişimi ile çene altındaki yağ torbalanmasının belirgin hale gelmesi ve sarkması sonucu oluşan gıdı, kişide özgüven eksikliği yaratabilir. Özgüven eksikliği yüzünden kendini sosyal hayattan kısan birey çareyi gıdı yağ aldırma işlemlerinde bulabilir. Bu kararı vermeden önce doktoruyla görüşmesi ve detaylı bilgi alması gerekmektedir. Gıdı yağı aldırmada liposuction en bilinen uygulama olsa da deri bölgelerindeki yağların bu uygulama alınması her zaman mümkün olmayabilir. Bu sebeple, doktorunuza danışarak sorunlarınızı tam anlatmalısınız.

Gıdı yağ aldırma işlemi bir zayıflama yöntemi değildir, bu yüzden aşırı kilolu bireyler için uygun değildir. Bunun sebebi ileride yaşanacak kilo kayıpları sonucunda tekrar bozulmalar meydana gelebilmesidir. Emzirme veya gebelik döneminde olan kişiler de liposuction yapamazlar.Kronik hastalığı olan kişiler için uygun bir yöntem değildir. Liposuction işlemi öncesinde kullanılan kan sulandırıcı gibi ilaçlar bulunuyorsa bu durum mutlaka doktora belirtilmelidir. Gıdı liposuction öncesi, sigara kullanımının azaltılması gerekmektedir. iyileşme sürecini uzatır ve olumsuz sonuçlara neden olabilir. Doktorunuza danışarak sigarayı azaltmanız gereken süreyi öğrenebilirsiniz.

https://esteaura.com/vucut-estetigi/

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

Ara!
× Fiyat Bilgisi Alın!