• 284
  • 0

Çene estetiği; yüzdeki orantıyı sağlamak, daha genç bir görünüm elde etmek ya da doğuştan gelen bazı problemlerin çözümü için yapılabilir. Çene estetiği yaptırmak isteyen kişilerin sorunları genel olarak şu şekildedir;

  • Çene yapısının küçük ve boyun bölgesi ile bütünlük içerisinde olması.
  • Çene ucu küçüklüğü.
  • Çene ucunun uzun ve sivri bir yapıya sahip olması.
  • Çenenin çok önde ya da arkada olması.

Çene estetiği genelinde yapılabilen ameliyatlar;

Çene ucu ameliyatı: Bu ameliyatta yöntem çene yapısına göre belirlenir. Yapılacak olan operasyonda kişinin yüz yapısı ile orantılı olacak bir çene şekli ortaya çıkarılmalıdır. Bazı kişiler burun ya da yüz estetiği olmak isterken asıl sorunun çene bölgesinde olduğunu fark edemezler. Bu tip durumlar da çene bölgesine de müdahalede bulunularak daha iyi sonuçlar ortaya çıkarılacaktır. Kişide asıl sorun çene yapısında ise ameliyat çene bölgesine göre planlanmalıdır.

Çene törpüleme ameliyatı: Çene estetiğinde en fazla gerçekleştirilen çene törpüleme ameliyatıdır. Geniş ve uzun bir çene yapısına sahip olan hastalara uygulanan bu işlem ile hastalar hastaneden memnun bir şekilde ayrılırlar. Ancak çene yapısının çok fazla uzun olmadığı durumlarda törpüleme işleminin yapılacağı unutulmamalıdır. Çene törpüleme işlemi genel anestezi altında ağız içinden yapılan kesiler yardımı ile gerçekleştirilir. Ameliyat sonrasında en çok dikkat edilmesi gereken nokta ağız içi temizliği ve beslenme şeklidir. Operasyondan sonraki 1 aylık süreçte hastalar genel anlamda yeni çene yapılarına kavuşmuş olurlar.

Çene Estetiği Nasıl Yapılır?

Doktor muayenesinin artından, çenedeki problem belirlenerek yapılacak olan işlem ya da işlemler planlanır. Hangi tekniklerin kullanılacağına karar verildikten sonra hastaya en uygun anestezi yöntemi de belirlenir. Kesi yapılacak yerler ağız içi ve çene altı bölgeleridir. Açılan kesiler yardımı ile törpüleme, implant gibi hangi işlem belirlendiyse gerçekleştirilir ve kesi yerleri kapatılarak ameliyat sonlandırılır. Çene estetiği ameliyatları kalıcı sonuçlar çıkarır. Çene yeni yapısını korur.

Çene estetiği sonrasındaki görünüm tabi ki her estetik ameliyat sonrasında olduğu gibi bu işlem için de önemlidir. Çene estetiği ameliyatlarında yüz ile çene bölgesindeki uyumun sağlanması için çenenin gerekli şekillerde vurgulanması ve düzeltilmesi gerekir. Ameliyat öncesinde hasta ile doktorun beraber karar vereceği durumlar konuşulur. Öngörülen görüntü için gerekli olan işlemler yapılarak hastanın ameliyat sonrasında beklentileri karşılanmış olunur. Hasta ameliyat sonrasında doğal bir görünüm ve orantılı yüz yapısına sahip olacağı için hem hastanın hem de doktorun memnuniyeti önemlidir.

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!