• 429
  • 0

İnce uçlu iğneler ile deri altı veya deri içine faydalı bazı bileşiklerin, çeşitli ilaç kokteyllerinin , verilmesi işlemine mezoterapi denmektedir. Mezoterapi işlemleri, yaşa ve tedavi içeriğine bağlı olarak belirlenen seans aralıkları ve sayılarında uygulanmaktadır. Mezoterapi uygulamaları birçok farklı amaca yönelik yapılmaktadır :

İnce kırışıklık ve çatlak tedavisi

Derideki lekelerin tedavisi ve derinin gençleştirilmesi

Sivilce oluşumunu destekleyen derinin tedavisi

Saçların canlandırılması

Mezoterapi uygulamalarında ürün kalitesi büyük bir önem taşımaktadır. İyi firmalar tarafından üretilen ürünler dengeli karışımlara sahiptir.

Yüz bölgesine mezoterapi uygulaması :

Yüz temizlenir ve uyuşturmak için krem sürülür. Buz uygulanır. 15 dakika bekleme süresinden sonra boyun ve yüz kısmına deri içine mezoterapi uygulaması yapılır. Özel bir krem karışımı ile, uygulama sonrası yüz masajı yapılır. Bu işlemler yaklaşık yarım saat içinde tamamlanır.

İğne ileri on dakika ile otuz dakika arasında kaybolmaktadır. Bazı durumlarda küçük morluklar olabilir. Doktorun önerdiği kremler ile giderilebilir niteliktedirler.

Saç mezoterapisi :

Saç mezoterapisinin amaçları, saçların güçlenmesini sağlamak ve saç dökülmesini durdurmaktır. Saç ekim uygulamasından sonra çıkan yeni saçları güçlendirmek amacıyla da uygulanmaktadır. İlaçlar saçlı deri altına verilir ve uygulama sonrasında saçların güçlendiği, saç dökülmelerinin azaldığı gözlemlenir.

Mezoterapi uygulamaları bir mucize değildir, belirlenen seans sayısına göre yapılmaktadır. Uygulama esnasında bir düzenin olması şarttır. Aksi takdirde istenilen sonuç alınamaz. Mezoterapi uygulamaları ve seans aralıkları konusunda daha fazla bilgi almak için Este Aura’ya ulaşabilirsiniz.

Bu yazı genel bir bilgi vermek amacıyla yazılmıştır. Karar kıldığınız mezoterapi uygulaması türünü bize iletebilir ve gereken bilgileri alabilirsiniz. Fiyat aralıkları, mezoterapi uygulaması türüne göre değişiklik göstermektedir. Öğrenmek için ulaşabilir ve sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

https://esteaura.com/yuz-estetigi/

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

Ara!
× Fiyat Bilgisi Alın!