• 356
  • 0

Herkes anlamlı ve derin bakışlara sahip olmayı ister. Kadın, erkek fark etmeksizin herkes için gözlerdeki ifade bir çok anlam taşır. Bakışlar tüm yüz ile bir bütün oluşturur hatta yüz ifadesini belirler. Badem göz ise canlı bakışa sahip, hafif çekik ve iri bir göz şeklidir. Ceylan gözlerine benzetilen bu göz şekli günümüzde en çok beğenilen göz şeklidir. Daha iri gözlere ve canlı bakışlara sahip olmak isteyen kişiler için badem göz estetikleri sık başvurulan bir estetik ameliyat türüdür.

Badem Göz Ameliyatları Hangi Göz Yapısındaki Kişilere Yapılır?

Yaş ilerledikçe göz kapakları elastikiyetini kaybederek sarkabilir. Bu nedenle badem göz estetiği 25 yaş üstü bireylerin sık tercih ettiği bir işlemdir. Badem göz operasyonları genç yaşta olmasına rağmen bakışlarında; yorgun, üzgün, mutsuz bir ifade olan, göz şeklini beğenmeyen ve bu durumdan rahatsızlık duyan herkesin başvurabileceği bir operasyondur. 18 yaşından itibaren göz kapaklarındaki düşüklüğü gidermek için kolaylıkla uygulanabilecek bir operasyondur.

Badem Göz Ameliyatları Hangi Durumlarda Yapılır?

Badem göz ameliyatı;

  • Düşük göz kapaklarını yukarı doğru kaldırmak
  • Sarkık göz altlarını toparlamak
  • Gözlerdeki doğuştan mevcut olan ya da sonradan meydana gelen asimetriyi gidermek
  • Daha iri ve çekik gözlere sahip olmak için yaptırılabilir.

Badem Göz Ameliyatı Kalıcılığı Nedir?

Badem göz estetiğinde düşük olan göz kapakları yukarıya kaldırılır. Bu işlemin kalıcılığı 3-4 yıl arasındadır. Ameliyat sonrası sonuç beğenilmezse, işlem geri eski durumuna döndürülebilir.

Badem Göz Estetiğinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu operasyonu yapabilecek birçok estetik operasyon merkezi, klinik ve hastane vardır. Burada önemli olan operasyonu yapacak olan cerrahın işinde ne kadar bilgi ve  tecrübe sahibi olduğudur. İkinci önemli nokta ise hastanın taleplerini ve şikayetlerini açık bir şekilde hekime anlatmasıdır.  Hekim de ameliyat şekli ve öngörülen sonuç hakkında hastayı doğru ve detaylı bir şekilde bilgilendirmelidir.

Badem Göz Ameliyatı Sonrasında Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Operasyon sonrasında hastanın birkaç saat hastane ortamında gözetim altında tutulması yeterlidir. İşlem yapıldıktan sonra aynı gün hasta taburcu edilebilir. Sarkık göz kapaklarının yukarı çekilmesi için ince dikişler atılır. Bu nedenle hafif sızlama ve kaşınma hissedilmesi normaldir. İşlemden yaklaşık 3-4 gün sonra hastanın dikişleri alınır. Ameliyat sonrası belirgin bir iz kalmaz. Hasta işlemden 2 gün sonra yüzünü yıkayabilir. Dikiş bölgesi tamamen iyileşene kadar göz makyajı yapılmaması gerekir. Göz çevresi hassas dokuda olduğu için bu bölgeye makyaj yaparken ya da temizlerken nazik davranılmalıdır.

Badem göz estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!