• 252
  • 0

Bakışlar ve göz, yüz ifadesini belirleyen en önemli bölgelerdendir. Boyut, yakınlık, çekiklik ile değişen farklı göz şekilleri vardır. Badem göz günümüzde en çok beğenilen göz şeklidir. Yüzdeki ifadeyi gençleştirmek ve etkili bakışlara sahip olmak için kadın, erkek herkesin tercih ettiği badem göz estetiği bu sebeple ortaya çıkmıştır. Badem göz, iri ve çekiklik konusunda belli bir ölçüye uyan göz şeklidir.

Badem Göz Estetiği Kimlere Yapılır?

Badem göz estetiği kişiye özeldir. Yüz yapısına göre değişkenlik gösterir. Düşük göz kapakları olan ya da daha biçimli, iri bakışlara sahip olmak isteyen kişiler badem göz operasyonunu tercih edebilirler. Düşük göz kapağı yapısal ve doğuştan olduğu gibi zamanla dokuların sarkmasından da kaynaklanabilir. Eğer göz kapakları ve göz kenarları aşağıya doğru eğikse bu durum yüzde üzgün bir ifade oluşturur ve kişinin yorgun görünmesine sebep olur. Bir kaşı daha fazla kaldırma ya da sürekli aynı tarafa yatma sonucunda da iki göz arasında asimetrik duruş oluşabilir. Badem göz estetiği kişinin bu sorunlarına çözüm sağlar. Operasyon 16-17 yaştan itibaren yapılabilir. Ancak her yaş grubunda tercih edilen ve uygulanan estetik operasyonlardan biridir.

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Operasyon öncesi hastanın yüzü farklı açılardan fotoğraflanır. Hastanın nasıl bir görüntü istediğini hekim ile detaylı görüşerek ifade etmesi gerekir. Operasyon planına hekim bu şekilde karar vermiş olur, bilgisayar ortamında çizimleri yapılır ve hastaya ameliyat sonrası görüntünün nasıl olacağı gösterilir. Operasyon ortalama 1 saat sürer. Lokal anestezi ile yapılır. İşlem yapılacak yer lokal anestezi ile uyuşturulur ve sonrasında gözün dış üst kısmından kesiler açılarak göz yukarı çekilir ve kemik zarına tutturulur. Fazla ya da sarkık olan dokular da bu işlem sırasında alınabilir. Çok ince bir dikiş atılır. Yaz kış rahatlıkla yapılabilen bir operasyondur.

Badem Göz Estetiğinin Kalıcılığı Nedir?

Askılama ile badem göz estetiğinin kalıcılığı ortalama 3-4 yıldır. Sonuçtan memnun kalınmadığı durumda askı işleminin geri alınabiliyor olması badem göz estetiğinin avantajlarındandır.

Badem Göz Estetiği Sonrası

Badem göz estetiği sonrası hasta istediği görüntüye kavuşmuş olur. Daha dinç, parlayan sağlıklı gözler sayesinde pozitif bir ruh hali hayatını olumlu etkiler. Yüz gençleşir, bakışlar canlanır.

Operasyon sırasında atılan dikişler 1 hafta sonra alınır. Estetik ve ince bir dikiş olduğu için iz kalmaz. Böylece dışarıdan bakıldığında estetik bir müdahale olduğu neredeyse hiç fark edilmez. Hastanın hastanede yatmasına gerek yoktur. Hasta birkaç gün evde dinlendikten sonra normal hayatına devam edebilir.

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!