Bacak Germe Ameliyatı Fiyatları
  • 344
  • 0

Bacak germe ameliyatı fiyatları, bacaktaki sarkma miktarına, bacakta bulunan yağ dokularının miktarına, ek tedavilerin yapılıp yapılmayacağına, seçilen ameliyat tekniğine göre değişiklik gösterir. En sağlıklı bacak germe ameliyatı fiyatları için doktor muayenesi olup gerekli planlamaların iyi bir şekilde yapılması gerekir.

Bacak Germe Ameliyatını Gerektiren Durumlar Nelerdir?

Deride sarkma ve gevşemelerin çok yoğun bir şekilde görülmediği durumlar için ameliyat önerilmez. Fakat çok fazla sarkma var ise ve liposuction tedavisine cevap alınamadıysa ameliyat olmak gerekir.

Obezite cerrahisi sonrasında bacak bölgesindeki yağlanmaların giderilmesi için ek bir tedavi daha gerekli oluyor. Bacak germe ameliyatı bu hastalar için uygun bir operasyon konumundadır.

Menopoz sonrası vücutta meydana gelen sarkmaların giderilmesi ve deriye daha gergin ve genç bir görünüm sağlamak için bacak germe ameliyatı yapılabilir.

Alınan bazı tedaviler sonucunda vücutta yağlanma ya da sarkmalar meydana gelebilir. Alınan yağlar bacak bölgesinde daha belirgin halde bulunur. Bu noktada da bacak germe ameliyatı uygun bir tedavi yöntemi olacaktır.

Bacak Germe Ameliyatı Öncesi

* Sigara ve alkol kullanımı ameliyattan en az 1 hafta önce bırakılmalıdır. Bu durum ameliyat ve iyileşme sürecini de olumlu etkileyecektir.

* Kullanılan ilaçlar doktora söylenmelidir. Kan sulandırıcı etkili olan ilaçlar ve antibiyotikler ameliyattan 10 gün öncesinde kesilmelidir.

* Ameliyattan 1 gün öncesinde fazla yemek yememek ve tok hissederek ameliyata girmek önemlidir.

* Ameliyat günü ise mide tamamen boş bırakılmalıdır.

* Ameliyat öncesinde; anestezi muayenesi, fiziki muayene, kan testleri, yağ ölçümü gibi tetkiklerin mutlaka yapılması gerekir.

Bacak Germe Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrasında oluşacak ağrılar kişinin yaşamını fazla etkileyecek derecede değildir. Ağrı kesiciler yardımıyla giderilebilen ağrılardır. Ameliyat sonrasında hareket kabiliyeti sınırlanabilir fakat aynı gün içinde ayağa kalkılıp hafif yürüyüşler yapılabilir. Bu yürüyüşler iyileşme dönemi için oldukça önemlidir. Bacak iç kısımlarında oluşan morluklar yapılan operasyonun doğal bir sonucudur ve geçicidir. Ameliyattan 2 gün sonra seyahat edilebilir. Ameliyattan 3 gün sonrasında banyo ve kişisel temizlik yapılabilir. Tam iyileşme süreci için 10 gün beklenmelidir. 10 günün ardından hareket kabiliyeti tamamen düzelmiş olacaktır. İş hayatına dönüş için 1 haftalık dinlenme yeterlidir. Fakat yapılan işin ağırlığına göre bu durum değişecektir. Ameliyattan 4 hafta sonra ise hafif egzersizlere başlanabilir ve gün geçtikçe doktorunda önerileri doğrultusunda bu egzersizler ağırlaştırılabilir.

Kişinin ameliyat sonrasındaki hassasiyeti iyileşme sürecine olumlu yansıyacaktır. Doktorun vermiş olduğu ilaçlar düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Kesinlikle doktor önerisi dışında ilaç kullanımı kesilmemelidir.

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!