• 280
  • 0

Alın germe operasyonu öncesinde, hasta plastik cerrah tarafından detaylı bir şekilde incelenir. Hastanın genel sağlık durumu, ameliyattan beklentisi, yaş ve metabolizması değerlendirilir. İnceleme sonucunda operasyon tekniği belirlenir. Operasyonun hangi sağlık kurumunda yapılacağı, anestezi türü, operasyon tekniği, hastanın alın yapısı fiyatı değiştirecektir. Bunun yanında hekimin tecrübesi ve bilinirliği, hastanenin teçhizatı ve bulunduğu il, bölge dahi fiyatı etkileyen unsurlardandır.

Alın germe ile birlikte kombine ameliyatlar yapılacaksa, örneğin düşük göz kapağına sahip bir hastanın göz çevresinde de işlem yapılacaksa, bu gibi durumlar da fiyatı etkileyecektir.

Alın Germe Nedir?

Alın germe, alında fazlalık olarak duran, sarkık dokuyu toplamak, kırışık görünümü gidermek, düşük ya da çatık kaşları düzeltmek için yapılan operasyonlardır.

Kimler Alın Germe Yaptırabilir?

Alın germe ameliyatları, genel sağlık durumu iyi olan herkese uygulanabilir ancak genelde ileri yaşlarda tercih edilen bir işlemdir. Çünkü yaş ilerledikçe cilt elastikiyetini kaybedip sarkabilir ya da yıllarca kullanılan mimikler yüzümüze yerleşebilir. Yüzdeki mimik çizgileri, düşük kaşlar ya da alnın kırışık, sarkık görünümü yaşı olduğundan fazla yüzü de sürekli olarak hüzünlü gösterecektir. Daha genç ve dinamik bir görünüm için alın germe operasyonu tercih edilebilir.

Alın Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

  • Alın germe ameliyatları klasik yöntemde genel anestezi ile yapılır.
  • Kulak arkasından ya da saç diplerinden kesi yapılır.
  • Kaş hizaları belirlenir. Bu işlem hastanın kaş biçimini bozmamak ya da daha düzgün bir hale getirmek içindir.
  • Alında fazla olan deri kısmı belirlenir. Her alın germe ameliyatında fazla deri olmayabilir. Ameliyat bazen sadece kaşların duruşunu düzeltmek amacıyla yapılabilir.
  • Alın germe ameliyatı sırasında fazla deri alınır. Bu işlem sırasında belli ölçüde kanama olması normaldir.
  • İşlem ortalama 2 saat sürer ve hasta ertesi gün taburcu edilebilir.

Endoskopik Alın Germe işlemi daha genç hastalarda tercih edilir. Saçlı derinin biraz gerisinden açılacak minik kesiler yardımı ile yapılır. Kesiler ve dikişler saç içinde kaldığı için izleri daha az görünecektir.

Alın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme

Operasyondan sonra 5-7 gün şişlikler ve morarmalar olacaktır. Düzenli pansuman yapılması önerilir. Yaklaşık 10. gün sonunda dikişler hekim tarafından alınır. Belirgin bir kesi ve dikiş izi kalmayacaktır. Hasta bir süre ağır aktivitelerden kaçınmalı ve dikiş bölgesine darbe almamaya dikkat etmelidir.

Yorum Ekleyin

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. * ile işaretli alanları doldurmak zorunludur.

× Hemen Fiyat Bilgisi Alın!